S aplikací ConnectedCooking od společnosti RATIONAL dorazilo připojení k síti také do profesionálních kuchyní. Bezplatná správa varných systémů RATIONAL, dat HACCP, kontrola kvality a správa receptů zjednodušují varné procesy v kuchyních a přináší ještě více bezpečnosti a efektivity. Díky novému uživatelskému rozhraní je přístup a ovládání pro kuchaře ještě jednodušší.

Jídelní lístek, platební systémy, nákupy, objednávky – stále více oblastí v komerčních kuchyních se digitalizuje. Díky ConnectedCooking se nyní iCombi Pro, iCombi Classic a iVario spojují v jedné síti. Dokonce i z úvodní stránky aplikace lze poznat, jak jednoduché a přehledné je cloudové síťové řešení. Vladan Jesenský, jednatel společnosti RATIONAL dodává: „To znamená, že mnoho administrativních úkonů může být zvládnuto přímo od stolu bez větší námahy. Nezáleží ani na tom, kde jsou varné systémy umístěny.“ Například ve správě zařízení má uživatel okamžitě přehled o tom, co se aktuálně děje s jednotlivými přístroji, může v případě potřeby zasáhnout do přípravy pokrmů v konvektomatech, a tak významně minimalizovat čas potřebný na kontrolu přípravy.

„Hygiena je citlivé téma,“ pokračuje Vladan Jesenský, „to je důvod, proč jsme nastavili vysoké standardy pro ConnectedCooking obzvláště v této oblasti. Dokumentace HACCP je nyní digitalizovaná, může být uložena a stáhnuta v tabulce nebo ve formátu PDF. To znamená, že povinnost shromažďovat hygienická data je touto cestou snadno splněna, na pár kliknutí, z jekéhokoli počítače či mobilu”.

Třetím pilířem ConnectedCooking je rozsáhlá správa receptů. To zahrnuje veřejně přístupnou databázi mezinárodních receptů, administraci a ukládání vlastních varných procesů a také tvorbu a ukládání vlastních receptů do veřejné databáze. ConnectedCooking je tak zároveň zdrojem inspirace pro kuchyně jídelen a jejich šéfkuchaře, kteří tak snadno vybraný recept kdykoli odešlou na všechny své varné systémy.

Společnost RATIONAL se zasazuje o neustálé rozšiřování těchto tří oblastí.

Redakce Gastro&Hotel