Interaktivní simulace pro nácvik mytí rukou Tork VR Clean Hands získala letošní ocenění Amsterdam Innovation Award 2020 v kategorii Související produkty/služby. VR nácvik pomáhá uživatelům s procvičením každého z „5 momentů hygieny rukou“. Ty sestavila Světová zdravotnická organizace v sérii situací z reálného života s cílem zlepšit dodržování zásad správné hygieny rukou, což pomáhá zachraňovat životy.

Vítěze prestižních ocenění Interclean Innovation Awards ve všech čtyřech kategoriích porota ohlásila 12. května. Ocenění směřují k těm nejinovativnějším průmyslovým produktům, které opravdu mění svět. Tréninková aplikace Tork VR Clean Hands zvítězila v kategorii Související služby/produkty.

„Pět až deset procent všech nemocnic na světě má zkušenosti s infekcí související se zdravotní péčí, což na území Evropy a Severní Ameriky každý rok vede k přibližně 136 tisícům úmrtí.* Jsme velmi hrdí, že naše aplikace VR Clean Hands jasně prospívá pracovním návykům zdravotníků a zároveň zvyšuje bezpečnost pacientů,“ uvádí Suzanne De Maineová, regionální marketingová manažerka Torku pro zdravotní péči.

Tréninková aplikace Tork VR Clean Hands byla vytvořena přímo pro situace, kterým zdravotníci v současnosti čelí. Studie zpracovaná Torkem zjistila, že osmdesát procent zdravotníků by se chtělo v zásadách správné hygieny rukou zlepšit, avšak tradiční formy nácviku mytí rukou jsou často považovány za zastaralé. Přesunutí tréninku do virtuálního světa se v průzkumech ukázalo jako významný přínos pro efektivitu učení, a navíc umožnilo uskutečnit jej na jakémkoli místě.

„Vytvořit toto inovativní řešení pro nácvik správné hygieny rukou by nebylo možné bez spolupráce se zdravotníky a světovými experty na hygienu rukou a behaviorální vědu. Společně jsme vytvořili originální, ale funkční způsob, jak pomoci zdravotníkům zlepšit hygienu rukou a snížit tak riziko šíření infekcí spojených se zdravotní péčí,“ říká Jenny Logeniusová, globální manažerka společnosti Tork pro brand a inovace v oblasti Zdravotní péče a kosmetiky.

Tento uživatelsky přívětivý způsob, jak ve zdravotnickém prostředí zajistit dodržování správné hygieny rukou, porotu ohromil. Průběžný trénink dostupný prostřednictvím aplikace, který vede ke zlepšování úrovně hygieny, je opravdu inovativní. Využití virtuální reality je zásadní pro změnu zažitých návyků, navíc zábavným a poutavým způsobem. Je to perfektní řešení, jak vzdělávat v pravidlech mytí rukou lidi po celém světě. „Doporučujeme Torku v budoucnu vytvořit více digitálních nástrojů na zlepšení hygieny rukou, a také pro další oblasti, i širokou veřejnost,“ říká Ronald Bruins, člen poroty a šéfredaktor webu a časopisu Service Management.

Redakce Gastro&Hotel