Festival OLIMA je již neodmyslitelnou součástí podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex 2020. Tradiční zahradnická a květinová výstava láká také na festival jídla a pití. Ten bude letos hostit slavné kuchařské osobnosti z celé ČR. Flora Olomouc – Hortikomplex, festival OLIMA a Zahradnické trhy se uskuteční 1. – 4. října 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

Na návštěvníky čeká celá řada tradičních i netradičních pochoutek od lokálních výrobců, kuchařské show a ochutnávky. Lákavým programem budou také soutěže mladých kuchařů a cukrářů Gastro Olomouc – Olima Cup 2020. Mezi hodnotiteli soutěže Moravský cukrářský šampionát budou i slavné kuchařské osobnosti, které se posléze samy předvedou v kuchařské show. Porotce televizního pořadu Peče celé Česko Josef Maršálek, jehož dezerty odebírala i britská královská rodina. Jan Horký, kapitán Českého národního týmu kuchařů a cukrářů KA Culinary Olympics Stuttgart. Pavlína Berzsiová, viceprezidentka Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a držitelka zlaté medaile Magdaleny Dobromily Rettigové. A také nositel nejvyššího kuchařského ocenění Kříže svatého Vavřince, který vařil pro české prezidenty Václava Havla a Václava Klause, Václav Šmerda.

Nebude chybět ani vyhlášení Grand Prix ovocných destilátů Flora Košt a soutěže amatérů i profesionálů ve vaření marmelád Flora Džem. Rozhodně se milovníci dobrého jídla a pití mají na co těšit.

Součástí výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex 2020 jsou také tradiční Zahradnické trhy, projekt Rozkvetlé památky či floristická soutěž Pohár podzimní Flory. Hlavní expozice ZDRAVÁ ROSTLINA poukáže na to, že zdravá rostlina není jen ta, která je krásná a atraktivní na pohled, ale ta, která je “krásná” i uvnitř pod svým povrchem.

Soutěže kuchařů a cukrářů připravuje Asociace kuchařů a cukrářů České republiky pobočka Severní Morava a Slezsko. Soutěže spolupořádá Moravská střední škola Olomouc s.r.o, ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc.

Redakce Gastro&Hotel