reklama

RŮŽOVÝ MÁJ

Pražská holešovická tržnice, Holešovice | 25. 09. 2021 , Celodenní akce

Celkem 25 stánků, z toho 20 vinařů především z Moravy, degustace růžových vín a klaretů, gastronomie snoubící se s růžovým vínem, bohatý doprovodný program – takový bude desátý ročník festivalu Růžový máj.

Na festivalu se bude stáčet to nejlepší růžové víno z Moravy, ale i Čech. „Moravské a české „růžovky“ patří do světové extratřídy. Díky příznivým klimatickým podmínkám a pečlivé práci na vinici i ve sklepě se Česko může pochlubit špičkovou kvalitou svěžích a aromatických růžových vín. Nejoblíbenější růžová vína jsou vína mladá, z posledního a předposledního ročníku. A právě ta nejlepší vína budou moci návštěvníci festivalu ochutnat,“ řekl Jiří Sedláček, ředitel festivalu.

Festival odstartuje v sobotu 25. září v 10 hodin, slavnostní zahájení proběhne o hodinu později.

Vedle stánků nabízejících růžová vína bude na místě pět stánků nabízejících gastronomii hodící se právě k růžovým vínům. „Na festivalu se o gastronomii postará pět fastfoodových specialistů. V nabídce budou mimo jiné kuřecí křídla, stripsy, tortilly, burgery, saláty, grilovaná a trhaná masa, také rolovaná zmrzlina a káva,“ popsal Jiří Sedláček.

Festival Růžový máj ale není jen o pití vína a skvělé gastronomii, připraven je i bohatý doprovodný program.

www.ruzovymaj.cz