Rudolfinun, Praha | 26. 10. 2017 , 19:00 - 23:00

Nejlepší čeští sommelieři se letos již podvacáté utkají o titul BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR. Finále jubilejního ročníku se uskuteční ve čtvrtek 26. října v pražském Rudolfinu.

Bude to náročné

Na účastníky soutěže BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR čekají dvě kola klání. „Finále dvacátého ročníku soutěže se blíží, na pódiu se objeví pouze ti nejlepší. Sommelieři budou muset zvládnout nejen znalostní kvíz, ale také slepou degustaci, servis vína či sektu včetně komunikace s hostem a také správné snoubení vín s pokrmy určité oblasti,“ vysvětluje Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR.Vítěz získá kromě titulu sommelier roku,  putovní pohár vyrobený sklárnou Moser, finanční odměnu a dary od partnerů soutěže. Své loňské a předloňské prvenství bude obhajovat David Král z Bohemia Sektu.

Zaregistrujte se a zůčastněte se

Sommelieři se mohou již nyní do soutěže registrovat  na webových stránkách www.trophee.cz. Kategorie Professional je určena sommelierům, kteří aktivně vykonávají profesi po dobu více než jednoho roku, uzávěrka přihlášek je 18. října 2017.

Soutěž BOHEMIA SEKT – Trophée Sommelier ČR pořádá Asociace sommelierů ČR. Hlavním partnerem akce je společnost BOHEMIA SEKT. „Partnerem soutěže o nejlepšího sommeliera Česka jsme již dvacet let. Snažíme se tak podílet na rozvoji této profese a vzdělávání sommelierů. Protože ta nejkvalitnější vína potřebují ten nejlepší servis a péči,“ shrnuje poslání soutěže Ondřej Beránek, ředitel společnosti BOHEMIA SEKT.

Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR. Dalšími partnery jsou Makro, Pulltex a Asociace hotelů a restaurací ČR. Mediálním partnerem je časopis Wine and Degustation.

 

Redakce Gastro&Hotel