Vážení vinaři, informujeme vás o 4. ročníku soutěže „Víno Jihomoravského kraje“. Uzávěrka přihlášek: do 1. září 2020 do 16:00 hod. Posláním soutěže je zejména výběr a propagace vín, vybraných pro prezentační účely Jihomoravského kraje. Vína s titulem „Víno Jihomoravského kraje 2020“ budou nakoupena organizátorem dle podmínek statutu pro prezentační účely Jihomoravského kraje a budou používány jako dary pro významné návštěvy Jihomoravského kraje.

Soutěž je otevřena pro vína vyrobená z hroznů révy vinné, majících původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje a zpracování hroznů (vinifikace) proběhla také na území Jihomoravského kraje; v kategoriích a odrůdách definovaných v bodě 11. statutu. Odrůdy:

A. Bílá vína suchá (dle vinařského zákona max. 9 g zbytkového cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně). Pouze pro odrůdy: Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské bílé (Pinot blanc), Chardonnay a Pálava.
B. Červená vína suchá (dle vinařského zákona max. 9 g zbytkového cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně). Pouze pro odrůdy: Svatovavřinecké, Rulandské modré (Pinot Noir), Frankovka, André a Zweigeltrebe.

Každý výrobce může přihlásit pouze 2 vína ze své produkce.

Maximální nabídková cena za 1 láhev dodavatelem nabízeného vína činí 200 Kč bez DPH a zároveň nabídková cena za 1 láhev dodavatelem nabízeného vína nesmí převýšit cenu obvyklou, za kterou dodavatel nabízí tuto láhev vína jiným odběratelům, v daném čase (doba trvání smlouvy).

Soutěžící vydá bezplatně 3 lahví (o objemu 0,75) do vlastnictví organizátora soutěže pro potřeby senzorického posouzení.

Každá láhev musí být soutěžícím označena v souladu s vinařským zákonem.

Soutěžní poplatek za ohodnocení vín není vyžadován.

Přihlášky se podávají on-line na

WWW.ELWIS.CZ