Personální oddělení OREA Hotels & Resorts se rozhodlo uspořádat speciální event pro všechny nové zaměstnance, a to na jednom místě a v jeden den. Nováčci zde poznají zástupce širšího vedení celé společnosti, seznámí se s firemní kulturou a popovídají si s některými budoucími kolegy, které budou později potkávat v jejich působišti. V neposlední řadě mají také jedinečnou příležitost klást otázky a přirozeně vplout do firemní kultury.

„Welcome day jsme uspořádali 28. srpna, tedy na konci prázdnin, jednalo se již o druhý event, první proběhl v červnu. Pozvali jsme celkem 45 našich nových kolegů do pražského hotelu Pyramida, a zahájili tak jejich působení v OREA Hotels & Resorts. V rámci dne se mohli seznámit s hodnotami naší společnosti, vyslechnout si naše priority a očekávání. Domnívám se, že Welcome day přináší velice efektivním způsobem zapojení nováčků do organizace a zároveň ukazuje, jak fungujeme jako celek, jako tým,“ uvádí Petra Slabá, HR ředitelka OREA Hotels & Resorts.

Celodenní program probíhal v pražském hotelu Pyramida, konkrétně v sále sousedního kina Dlabačov, který také patří k hotelu, a byl rozdělen do několik bloků. V první části se ujali programu zástupci nejvyššího vedení OREA v čele s generálním ředitelem Gorjanem Lazarovem, kteří představili nejen historii společnosti, ale především její vizi a směr, kam se chce firma posunout. Poté pokračovali ředitelé jednotlivých oddělení, kteří nováčky seznámili s tím, čemu se věnují jejich týmy a jak se konkrétně podílí na plnění zmiňované vize společnosti OREA. Na Welcome day nechyběl ani zástupce ředitelů hotelů, který byl k dispozici pro případné dotazy.

„V odpolední části jsme představili novým kolegům nejen benefity, systém odměňování, pravidla nebo standardy, ale i např. komunikační platformu, kterou budou při práci dennodenně využívat. Snažíme se je hned od jejich prvního pracovního dne přirozeně vtáhnout do naší firemní kultury a zdůraznit, jak je pro nás důležité, aby se s ní všichni zaměstnanci ztotožnili. Na úplný závěr od nás dostávají onboarding balíček na uvítanou,“ dodává Petra Slabá.

Pro společnost s více než 700 zaměstnanci jsou podobné společné akce jedinečnou příležitostí, jak s nimi komunikovat osobně a podporovat týmového ducha, jejich angažovanost a informovanost. Noví zaměstnanci oceňují především velké množství informací, které se díky tomuto dni dozvěděli srozumitelnou formou.  Pro lepší souznění s firemní kulturou je pro ně důležité vědět, jaká je vize a strategie firmy a jak k ní mohou přispět.

editorobsahu99