Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne až do 4. října vždy od 17.00. Speciální prohlídky vás zavedou i do části podzemní chodby, kterou běžně není možné navštívit.

Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní, který trvá necelou hodinku, je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Mnohde mají dvě patra a v součtu dosahují délky 13 kilometrů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho o životě středověkých obyvatel a prohlédnete si autentické nálezy a zákoutí, které podzemí skrývá. Plzeňské historické podzemí je přístupné z Pivovarského muzea v Plzni, které rovněž stojí za návštěvu.

Vstupenky na speciální prohlídku podzemí za svitu baterek doporučujeme vzhledem k velkému zájmu zakoupit online na webu www.prazdrojvisit.cz,“ říká Anna Peřinová, vedoucí historických sbírek.

Další termíny prohlídek Plzeňského historického podzemí za svitu baterek: 2. – 8. listopadu a 7. – 13. prosince, opět od 17.00.

Více o akci na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/podzemi-za-svitu-baterek-4/

Redakce Gastro&Hotel