Zelená a červená dominují letošní vánoční edici svijanského piva. Stejně jako v uplynulých letech rodinný pivovar letos dostál tradici a připravil nejen speciální vánoční „osmipack“ Svijanského Mázu 11 %, ale také pětilitrové soudky, půllitrové plechovky, dvoulitrové Plechovky (nejen) pro chlapy a obaly dekorativních džbánů Kvasničáku s motivem nadcházejících vánoční svátků. Vše udělá radost sběratelům i normálním zákazníkům: stejný vánoční dekor se objeví i na lahvích Svijanského Mázu v běžném prodeji.  

Aktuální sezónní multipack s vánočním designem obsahuje osm půllitrových lahví světlého ležáku Svijanský Máz. Je v prodeji například v řetězcích Albert, Billa, Globus, Tesco a Makro. Speciální vánoční edice oblíbeného dvoulitrového balení piva – Plechovek (nejen) pro chlapy – je k dostání na e-shopu pivovaru, ale také například v prodejnách Globus, Tesco a Makro. Do vánočního designu se převlékly i pětilitrové soudky Svijanského Mázu.

Restaurace budou čepovat Svijanský Svátek

Nadcházející vánoční a novoroční svátky oslaví Pivovar Svijany také sezónním pivem Svijanský Svátek. Kroužkové pivo inspirované starými recepturami, podle nichž se v minulém století vařilo pivo zavážené před zimou na nepřístupné horské chaty, bude na čepu vybraných svijanských restaurací a hospod jen po omezenou dobu.

K výrobě Svijanského Svátku slouží zvláště vybrané suroviny a dostává se mu při ní vybrané péče. Základem je kombinace vybraných humnových sladů a tradičně pěstovaný Osvaldův klon Žateckého poloraného červeňáku z vlastních chmelnic pivovaru a osvědčená technologie výroby českého piva s otevřeným kvašením ve spilce a zrání v ležáckých sklepích. „Výjimečný charakter tomuto zlatožlutému pivu s obsahem 5,0 procent alkoholu dává kroužkování, které v chuti a vůni mírně prozrazuje kvasnice a ve vzhledu pivu dává slabý zákal. Hotový Svijanský Svátek se totiž po filtraci znovu zakvašuje rozkvašenou mladinou, tzv. kroužky, a po opětovném zakvašení plní do sudů, v nichž dokváší potřetí. Obsahuje velké množství živých pivovarských kvasinek, a tedy i vitamínů skupiny B a dalších tělu prospěšných přírodních látek. Stejně jako všechna ostatní svijanská piva je samozřejmě nepasterovaný,“ říká svijanský sládek Petr Menšík.

Klenot v soudku

Dobrou zprávu má pivovar i pro ty, kdo by si na vánoční oslavě chtěli vychutnat nejnovější ze svijanských piv. Jedenáctistupňový plnosladový světlý ležák zlatavé barvy Šlik se sice neprodává v lahvích ani plechovkách a k dostání je výhradně na čepu několika desítek svijanských restaurací, ale nově jej Pivovar Svijany nabízí i v praktických pětilitrových párty soudcích. Soudky jsou v prodeji na eshopu pivovaru, v pivovarské prodejně ve Svijanech, libereckém distribučním centru pivovaru a ve velkoobchodní distribuci.

Šťastné a veselé svijanské Vánoce!