Oblíbená pekárna  Zrno zrnko ke stávajícím šesti pobočkám po celé Praze brzy přidá další – tentokrát na Smíchově. Vítanou zprávu pro zákazníky, pro které tak bude jejich oblíbený chleba, sladké i slané pečivo a další zdejší produkty ještě dostupnější, provází neméně přiznivá zpráva pro životní prostředí. Zrno zrnko totiž prodejny nově zásobuje  dvěma plně elektrickými dodávkami značky Ford. Bez emisí, hluku a dalších negativních faktorů provázejících provoz aut se spalovacími motory.

Pořízení dvou nových elektrických dodávek je výsledkem spolupráce se společností Arval, lídrem v oblasti operativního leasingu vozidel. Spolumajitel řemeslné pekárny Zrno zrnko Ondřej Kuchař upřesňuje: „Naše motivace je jasná. Při cestách mezi prodejnami nechceme Prahu ještě více zamořovat hlukem a smradem. Myslím, že přesně to vystihují texty na polepech dodávek: ´Jezdíme bez emisí, aby tu vonělo jen naše pečivo. / Jezdíme tak potichu, že je slyšet pečivo křupat.´“ Díky originálním polepům nepřehlédnutelné elektrododávky Zrno zrnko jsou vnitřní výbavou speciálně uzpůsobeny pro bezpečný a šetrný transport  pekárenských výrobků. Každý kousek se tak k zákazníkům dostane v perfektní kondici.

„Musím říct, že Zrno zrnko je v tomhle ohledu průkopníkem,“ komentuje pořízení dvou elektrických dodávek Martina Blatnická, obchodní ředitelka v Arval. „V České republice zatím není úplně standardní, aby si menší podniky pro svůj denní provoz pořizovali elektrododávky. Ve velkých městech jako je Praha, Brno či další krajská města se přitom může jednat o skvělou a velmi ekologickou variantu dopravy zboží a produktů,“ dodává.

ZRNO ZRNKO

Zrno zrnko je řemeslná pekárna a kavárna v pražských Nuslích. Přídavné jméno „řemeslná” v  případě této pekárny není jen dobře vypadající slůvko bez obsahu, ale každodenní realita. Kváskové chleby, bagety, koláče, croissanty, loupáky… každý kousek tady pečou z těch nejlepších základních surovin, převládá ruční práce, která je jemnější než stroje, a těsto dostává dostatek času, aby se naplno rozvinula jeho chuť. Pekařské kavárny Zrno zrnko najdete vedle Nuslí (Čestmírova 17a) také na Tyláku (roh Bělehradské a Rumunské), na Senovážném náměstí (Senovážné nám. 978/23), v centru Brumlovka (Brumlovka, Vyskočilova 1422/1a), v Holešovicích (Palác Elektrických podniků, Bubenská 1477/1) a v Dejvicích (Dejvická 574/33). A proč pekařská kavárna? Jednoduše proto, že k výtečnému pečivu si můžete dopřát stejně delikátní kávu. Zrno zrnko má vlastní espresso směs – výsledek spolupráce se znalci z české pražírny Dos Mundos.

ARVAL

Arval je předním hráčem v oblasti full-service leasingu vozidel a specialistou na řešení mobility, ke konci prosince 2023 měl ve správě více než 1,7 milionu vozidel. Každý den nabízí 8 400 zaměstnanců Arvalu ve 29 zemích flexibilní řešení klientům tak, aby jejich cesty byly bezproblémové a udržitelné. Společnost Arval byla založena v roce 1989 a je plně vlastněna BNP Paribas. Česká pobočka Arval oslavila letos 21 let na trhu, aktuálně spravuje flotilu o 30 000 vozech. Společnost Arval byla odměněna zlatou medailí EcoVadis 2023 a svou strategii udržitelnosti umístila mezi 5 % nejlepších hodnocených společností.