Společnost Knedlíky Láznička v roce 2023 opět rostla a období to bylo v mnohém zlomové. Obrat firma navýšila o 14 %. Už během loňska započala s přípravou expanze na německý trh. Jaké plány si pro knedlíkové impérium připravili spolumajitel Vladimír Zikmunda a šéfkuchař Petr Kosiner pro nadcházející období?

 Dominantní část poptávky

Největší zájem je v tuzemsku stále o přílohové knedlíky – houskový, bramborový, karlovarský, bramborové šišky. Mezi českými spotřebiteli jsou trvale oblíbené, a tvoří proto základ nabídky Knedlíky Láznička. „Vztah k tradiční české gastronomii se u nás mění k lepšímu. Lidé si pokrmů jako svíčková nebo pečeného zajíce zase víc považují, a proto se vrací ke knedlíkům. Chtějí si pochutnat jako u babičky,“ usmívá se Petr Kosiner.

Ve stálém sortimentu dostupném na partnerském e-shopu rohlík.cz nebo na farmářském online tržišti Scuk.cz se ale zabydlely například také Pikantní dýňové nočky, které jsou v době sklizně a skladovatelnosti dýně Hokaido jednou z nejoblíbenějších „exotičtějších“ knedlíkových specialit. „Klademe trvale důraz na vysokou kvalitu a využití sezónních surovin. Vyplácí se to – pro zákazníky jsou naše jahodové knedlíky z kunratických jahod už ikonou stejně jako bramborové švestkové knedlíky nebo zelňáky,“ popisuje přístup firmy Vladimír Zikmunda.

Partner cateringových společností

Knedlíky Láznička jsou vyhlášené nejen svou stálou knedlíkovou nabídkou, která nyní čítá 43 druhů a loni k ní přibyly tři novinky, mezi nimiž se objevily i Brynzáky oceněné v soutěži Česká chuťovka 2023. Patří mezi spolehlivé a stabilní partnery cateringových společností, pro něž dokáží připravit knedlíky na míru dle požadavků akce. „Někdy se stává, že podle zadání cateringových společností na velké akce připravujeme až 12 000 knedlíků denně,“ uvádí Petr Kosiner.

A o jaké knedlíky jde? Společnost jich má v repertoáru víc než stovku druhů, šéfkuchař Petr Kosiner jich ale zvládne udělat přes tři stovky. Nedávno se postaral o to, aby svět znovu objevil svatební knedlík plný mandlí, který je nyní oblíbenou zakázkovou přílohou ke svíčkové a recept na něj zájemci najdou také ve Velké knedlíkové kuchařce.

Německý trh už je nadosah

Firma Knedlíky Láznička má již nyní registrovanou evropskou ochrannou známku. Zahájení dodávek do zahraničí je ovšem úzce svázané s expanzí společnosti Rohlík.cz. „Vstoupit na trh do okolních států představuje pro

editorobsahu99