Ryzí pivo z hor – Holbu lze od června objednávat také prostřednictvím online supermarketu Rohlik.cz. Fanoušci kvalitního piva si zde mohou koupit vlajkovou loď pivovaru, pivo Holba Šerák 11, a dále piva Holba Premium a Holba Polotmavá 11.

Světlý ležák Holba Šerák 11 bude v nabídce jak v láhvi, tak v plechovce, ostatní piva pak lahvová. Díky spolupráci s Rohlik.cz Holba výrazně rozšíří svůj regionální zásah, a dostane se tak lépe k zákazníkům – vedle domovského Olomoucka také v Praze, Brně, Plzni, Liberci Pardubicích a Hradci Králové.

„Máme zájem postupně nabídnout naše piva zákazníkům po celé České republice. Přestože se náš pivovar zaměřuje zejména na pivo sudové, pro snazší přístup do dalších regionů volíme zatím cestu lahvového a plechovkového balení, které je pro větší regionální zásah logisticky nejpraktičtější,“ komentoval Ing. Vladimír Zíka, ředitel Pivovaru Holba.

Jde tak v krátké době už o druhý celorepublikový počin Pivovaru Holba. V průběhu května bylo pivo Holba v nabídce supermarketu Lidl v rámci časově omezené akce, která byla úspěšná. Oba partneři tak nyní pokračují v jednání o další obchodní spolupráci.

Pivovar HOLBA, a. s., tradiční český výrobce (od roku 1874) se sídlem v Hanušovicích je společně s pivovary ZUBR a Litovel součástí pivovarské skupiny PMS. Holba je regionální pivovar s celostátním dosahem, pivo však také vyváží např. na Slovensko, do Německa, Polska, Maďarska, Itálie, Finska, Švédska, Litvy, Estonska, Ruska atd., ale třeba i do Kolumbie.

Nejprodávanějším pivem je 11° ležák Holba Šerák, aktuálně se pyšnící zlatými medailemi z European Beer Challenge (EBC) a World Beer Awards (WBA) a oceněním Výrobek Olomouckého kraje. Úspěchy však slaví také Holba Premium – zlatá na EBC a stříbrná na WBA a druhé místo v soutěži České pivo. Jedinečnou součástí produkce pivovaru je výhradně čepovaný ležák Holba Keprník, vyráběný z podhorských ječmenů a ručně česaného horského chmele.

Redakce Gastro&Hotel