Oblíbený šampaňský dům Piper-Heidsieck měl v roce 2023 úspěšnou sezónu. Nasbíral mnoho ocenění a potvrdil tak svoji silnou pozici na trhu šumivých vín. Vyzkoušíte některé z oceněných šampaňských?

Piper-Heidsieck, jeden z nejstarších a nejvíce oceňovaných šampaňských domů, v uplynulém roce získal mnoho ocenění dokládajících kvalitu a vytříbenost jeho produktů. Pokud hledáte bublinky, kterými si zpříjemníte večer, při výběru z tohoto francouzského domu nemůžete sáhnout vedle.

Ikonická verze šampaňského Piper-Heidsieck Cuvée Brut s přehledem získala první místo na prestižní Mezinárodní soutěži vín a destilátů (IWSC) a potvrdila tak své právoplatné místo krále mezi velkými šampaňskými domy.

Piper-Heidsieck Vintage 2014 Magnum získalo na stejné soutěži ocenění jako nejlepší vintage šampaňské, bylo oceněno zlatou medailí a získalo dvě skvělá hodnocení od mezinárodních kritiků.

Své první hodnocení získalo Piper-Heidsieck Essentiel Blanc de Noirs když porotci Wine Spectator vyzdvihli kvalitu tohoto šampaňského výjimečným hodnocením. U stejné poroty mělo úspěch i růžové Rosé Sauvage cuvée.

Piper-Heidsieck Essentiel Blanc de Blanc bylo hodnoceno v několika francouzských a mezinárodních soutěžích a od Wine Enthusiast získalo velmi vysoké hodnocení.

Piper-Heidsieck Essentiel Magnum v roce 2023 získalo zlatou medaili v Champagne & Sparkling Wine World Championships, jediné mezinárodní soutěži šumivých vín hodnocené specialisty na bublinky.

A v neposlední řadě samotný sklepmistr šampaňského domu Émilien Boutillat byl oceněn jako Cellar Master of the Year, tedy nejlepším sklepmistrem roku 2023.

editorobsahu99