Experimentální plzeňský pivovar Proud je oficiálním dodavatelem piva pro 25. ročník pražského mezinárodního festivalu designu Designblok. Partnerství potrvá minimálně do roku 2025.  Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se letos koná od 4. do. 8. října ve třech exkluzivních výstavních prostorách v Praze.

Design je pro náš pivovar klíčový od samotného počátku. Považujeme jej za jeden ze stěžejních diferenciačních prvků na velmi saturovaném trhu piv z menších pivovarů. Když nás tedy Designblok oslovil s nabídkou stát se oficiálním dodavatelem piva pro tuto prestižní českou designovou akci, neváhali jsme,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

Proud se návštěvníkům Designbloku představuje prostřednictvím instalace, která ukazuje možnosti pivního designu trochu umělečtější a zábavnější formou. Instalaci připravilo studio Artbureau a jeho zakladatel Jakub Wdowka k ní podotýká: „Jako grafici dost často zápasíme s tím, že je pivovarnictví u nás bráno za tradiční odvětví. Tradiční postupy při výrobě garantují kvalitu, ale ve vizuální komunikaci jsou často omezující. Zvlášť při dialogu s novou generací zákazníků. Pivovar Proud od začátku dokazuje, že má kuráž překračovat hranice tradičního pojetí vaření piva a my se snažíme tuto snahu zrcadlit navenek pomocí grafického designu. Společným jmenovatelem je hra. Děláme věci ne proto, že je od nás někdo očekává, ale proto, že nás baví. Tato hra a potřeba experimentovat je pak prospěšná pro obě strany.

Studio Artbureau stojí za kompletním vizuálním stylem pivovaru Proud od jeho vzniku v roce 2020, kdy uspělo v tendru, který pro nový pivovar pořádala organizace Czechdesign. Ambiciózní vizuální styl Proudu pracuje s vlnovkou a typografickým řešením loga, jež funguje i otočené o 180º. V roce 2021 etiketa piva TheMŽE, které je součástí stálého portfolia pivovaru Proud, uspěla mezi 104 etiketami z celého světa v mezinárodní grafické soutěži Best Label Hospitality Riva a získala bronzovou medaili.