Kiwi.com dnes oznámilo vítěze prvního ročníku soutěže Kiwi.com World Championship of Beaches o nejlepší pláž na světě. Z původních 32 pláží vybírali lidé z celého světa v průběhu června své favority, z nichž dva se utkali v pondělním finále: Veligandu Island Beach na Maledivách a Anse Cocos na Seychelách. O necelé tři procentní body nakonec v napínavém hlasování vyhrála právě pláž Veligandu. Společně s řeckou Sarakiniko Beach, proslulou Praia da Azeda v Brazílii a zmíněnou „stříbrnou“ Anse Cocos na Seychelách tak utvořily čtveřici s nejvíce hlasy ze všech.

„Byl to nervy drásající a velmi vyrovnaný souboj, kdy fanoušci Velingadu doslova poslední minuty před skončením soutěže dokázali Seychely předstihnout. Náš brněnský kreativní tým by rád poděkoval všem účastníkům soutěže, followerům a zákazníkům Kiwi.com, kteří sdílí tu samou vášeň jako my,” řekl Sampsa Nuotio, kreativní a obsahový ředitel v Kiwi.com.

„Maledivám gratulujeme k vítězství, patří i se Sechyelskými ostrovy k nejoblíbenějším destinacím vůbec – tento rok jsme zaznamenali přes 33 milionů vyhledávacích dotazů právě na Maledivy a přes 8 milionů na Sechyely. V obou případech jde o dvojnásobný nárůst oproti stejnému období v pandemickém roce 2020,“ dodal.

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo v soutěži Kiwi.com’s World Championship of Beaches zvítězit. Takové uznání opět potvrzuje oblibu pláže u cestovatelů a my bychom rádi poděkovali všem, kdo si udělali čas a v soutěži pro tento skrytý ráj hlasovali,“ okomentoval vítězství Veligandu Fathuhulla Ibrahim, ředitel plážového resortu Veligandu.

A jak jsou na tom Maledivy s oblibou u českých cestovatelů?

V roce 2021 Češi dle dat Kiwi.com vyhledávali Maledivy čtyřikrát více než v předchozím.

Maledivy jsou navíc se svým bílým pískem a průzračným mořem pro Čechy jednou z nejoblíbenějších zimních destinací. Podle oficiálních dat Ministerstva cestovního ruchu Malediv patří Češi k nejčastějším návštěvníkům z regionu CEE (po těch z Ruska a Ukrajiny). Z celoevropského pohledu tu byli například v listopadu minulého roku Češi šestou nejčastější národností a oproti prosinci předchozího roku (2019) jejich počet vzrostl v prosinci 2020 o téměř 20 %.

V kontextu aktuální situace však Kiwi.com i nadále doporučuje všem cestovatelům, aby si před plánováním své cesty důkladně ověřili bezpečnostní situaci ve své cílové destinaci a dbali bezpečnostních pokynů oficiálních autorit.

 

 

 

 

Vítězná pláž: Veligandu Island Beach, Maledivy

Tato pláž dala jméno celému ostrovu, který leží v severní části atolu Ari. Jediný resort na ostrově, Veligandu Island Resort& Spa patří k prvním na Maledivách a své návštěvníky vítá už od roku 1984. Samotná pláž leží na jižním konci a nabízí dechberoucí pohled na své bílé písky, nekonečnou oblohu a tyrkysově modré čisté moře. Kromě veškerého komfortu tu najdete i venkovní panoramatický bazén.

Druhé místo: Anse Cocos, Seychely

Tato pláž je situována v zálivu na východním pobřeží ostrova La Digue. Je přístupná pouze pěšky a bez průvodce ji jen tak nenajdete. Na tento skrytý klenot narazíte cca po půl hodině chůze u Grand Anse nebo Anse Fourmis.  Zážitek však stojí za to, smaragdově čistý oceán, jemný písek a černé kameny na pobřeží s palmami v pozadí jsou pro mnohé rájem na zemi.

 

 

O Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena v roce 2012 Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim. Travel-tech společnost tak byla vytvořena cestovateli pro cestovatele. Její unikátní algoritmus – virtuální propojování – umožňuje uživatelům kombinovat lety a pozemní přepravu s více než 800 přepravci, včetně těch, kteří spolu standardně nespolupracují. Na Kiwi.com se denně odehraje přes 100 milionů vyhledávání. Společnost celosvětově zaměstnává 2000 lidí.

 

 

Redakce Gastro&Hotel