Gastronomická událost roku pro odbornou veřejnost Bidfood Expo 2024 se uskuteční od 21. do 23. května na výstavišti PVA EXPO Praha. K vidění na něm bude na 150 expozic, kuchařské hvězdy v čele s držitelem tří michelinských hvězd a čtyři prestižní kuchařské soutěže pořádané Asociací kuchařů a cukrářů ČR. „Očekáváme, že tuto třídenní akci navštíví až deset tisíc profesionálů,“ říká Radim Kopecký ze společnosti Bidfood.

15. ročník největšího mezinárodního gastronomického veletrhu určeného pro odbornou veřejnost v Česku slibuje nabitý program. Na ploše o rozloze 9 600 m² si návštěvníci budou moci prohlédnout na 150 expozic a zastavit se u čtyř podií, kde budou své umění předvádět největší hvězdy české i světové gastronomie.

Držitel tří michelinských hvězd

Největším tahákem bude bezesporu vystoupení Jacoba Jana Boermy z Nizozemska, který dle serveru lechef.com patří mezi 50 nejlepších šéfkuchařů světa a je držitelem hned tří michelinských hvězd. „První hvězdu získal už ve svých 25 letech. Sledovat ho při vaření je velký zážitek. Jsme hrdí na to, že naše pozvání na Bidfood Expo přijal,“ uvádí Radim Kopecký, ředitel prodeje do gastronomie ze společnosti Bidfood. Z dalších zahraničních kuchařů do Letňan dorazí Jay McCarthy z USA, Tomasz Królikowski z Polska a z Itálie pak Pizza Maestro Federico Perrone.

Čeští uznávaní kuchaři a další známé tváře

Zájem určitě bude i o tuzemské kuchařské celebrity. Už tradičně na Bidfood Expo vystoupí Zdeněk Pohlreich. To nej z české kuchyně pak předvedou šéfkuchaři Jan Punčochář a David Kalina, který si zde odbyde svoji pódiovou premiéru. Doteď na show chodil jako návštěvník. „Je to super event. Je dobře koncipovaný a zajímavý. Vždy se tam dozvím něco nového,“ říká nestor české kuchyně. Z dalších známých českých jmen stojí za zmínku Richard Tomáš, mistr světa v sushi z vyhlášené restaurace Yamato, či vítězové populární soutěže MasterChef Česko Besky a Roman Staša.

Prestižní kuchařské soutěže

Nouze nebude ani o adrenalin. V rámci Bidfood Expa proběhnou také klání o gastronomické tituly – Kuchař roku 2024-2025 a Cukrář roku 2024-2025. „Jejich vítězové automaticky postoupí do evropského kola prestižní soutěže Global Chef Challenge,“ připomíná Tomáš Popp, manažer národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR, která soutěže pořádá, a doplňuje: „V rámci Bidfood Expo se už tradičně uskuteční také Gastro Junior Bidfood Cup a nově pak soutěž Jídelna roku.“

Přednášky, konference a ochutnávky

Ovšem akce nabídne kromě ochutnávek i odborné přednášky pro profesionály z oblasti veřejného a institucionálního stravování. Zajímavé a důležité informace z oboru přinese také Roadshow Asociace hotelů a restaurací, jež proběhne 21. května rovněž v PVA EXPO Praha ve stejné hale jako Bidfood Expo jen o patro výše.

editorobsahu99