reklama

Konference SYMA zrušena v souladu s rozhodnutím Bezpečností rady státu

autor: | Bře 15, 2020 | Rubriky | 0 komentářů

Česká společnost pro jakost, z. s. se již tři dekády zabývá kvalitou řízení, tedy i efektivními a kvalitu na všech úrovních podporujícími systémy managementu.

Tímto směrem se tematicky zaměřuje tradičně pořádaná konference SYMA. Její letošní ročník je však zrušen, a to na základě usnesení Bezpečnostní rady státu.

SYMA se měla konat ve dnech 25. a 26. března v pražském hotelu DUO. Vzhledem k nenadálým událostem posledních dní, do nichž zasáhla nákaza onemocněním COVID-19, které je způsobeno novým typem koronaviru, a jako akce přesahující svou předpokládanou účastí 100 lidí, byla zrušena. „Vzhledem k tomu, že program konference je připravován prakticky s ročním předstihem, museli jsme v tomto případě její konání zrušit bez náhrady. Velmi nás to mrzí. Ale zdraví populace je důležitější,“ komentuje Ing. Petr Koten, výkonný ředitel ČSJ. „Věřím však, že do listopadu, kdy se uskuteční naše nejvýznamnější Mezinárodní konference kvality, se situace uklidní a budeme se s vámi moci setkat při této příležitosti. Rád bych vás proto na tuto událost, jež se odehraje 9. a 10. listopadu v pražském hotelu Clarion, co nejsrdečněji pozval. O podzimní Mezinárodní konferenci kvality vás budeme včas informovat,“ dodává Petr Koten.

Mezi klíčové oblasti zaměření konference SYMA měly patřit především novinky v normách pro systémy managementu a v legislativě, kvalita v dodavatelském řetězci automobilového průmyslu, ochrana životního prostředí, management rizik, používání nového Modelu EFQM 2020 a význam kvality osobního života. V rámci konference se mělo uskutečnit plenární zasedání, zasedání v sekcích, interaktivní přednášky, workshopy a kulatý stůl.

Bylo počítáno s účastí předních odborníků ve svých oborech. Pavel Svoreň měl pohovořit o krizovém řízení a úloze kvality v řešení existenčních potížích firmy. Na tento blok měl navázat Jaromír Průša z Asset Protection Agency, s.r.o. vystoupením o Business Continuity Managementu v praxi. V sekci určené automobilovému průmyslu jsme se měli věnovat specifickým požadavkům společností a značek ŠKODA AUTO, BMW, Mercedes a BOSCH. Odborníci z ČSJ se měli ujmout tématu nového modelu EFQM 2020. Sekce věnovaná IT měla hledat odpověď na otázku propojení řízení kvality ve spojení s oborem informačních technologií. Mezi vystupujícími se měli objevit Lucie Nová z ČSJ, Petr Fifka z INVENTI Development , s.r.o., Zdeněk Kvapil z Q4IT s.r.o. a Petr Moláček z Principal engineering s.r.o. A pro zájemce byla rovněž připravena sekce vyzdvihující kvalitu osobního života manažerů.