Hotely jsou klasifikovány pomocí společných kritérií a postupů, které garantují stejnou úroveň vybavenosti a služeb napříč Evropou. Vytváří transparentnost a jistotu pro hosty. Cestovatelé si mohou být jistí, že hvězdičky zobrazené u ubytovacího zařízení jsou skutečně ty pravé.

Jednotné hvězdy poskytují hostům orientaci a deklarují kvalitu. U zařízení s certifikátem Hotelstars mohou mít hosté důvěru, že poskytuje stejné vybavení, služby a úroveň v ČR, tak i například v Německu, Rakousku a dalších zemí převážně z EU. Certifikát Hotelstars se zobrazuje hostům po celém světě na portálu Tripadvisor jako deklarace kvality.

V České republice spolupracujeme s Czech Tourismem a jejich portálem Kudy z Nudy, který je velmi oblíbený pro hledání zážitků u laické veřejnosti. Na webových stránkách Kudy z Nudy rovněž představují certifikát Hotelstars u certifikovaných zařízení. V rámci Prahy jsme navázali kooperaci se společností Prague City Tourism, která uvádí certifikaci Hotelstars u certifikovaných zařízení na stránkách Prague.eu. Turisté, kteří do Prahy zavítají mají tedy možnost rozhodnout se pro správné zařízení dle garantované úrovně. Součinnost v projektu Hotelstars se budeme snažit rozvinout i s destinačními společnostmi a představit přínosnost klasifikace v regionech.

Těší nás, že jsme schopni šířit povědomí o Hotelstars v takovémto měřítku, neboť věříme, že díky tomu pomůžeme certifikovaným zařízením v propagaci a zároveň přispějeme ke zvýšení kvality ubytovacích služeb v České republice. V současné době je certifikováno přes 1100 ubytovacích zařízení v ČR. Jsme přesvědčeni, že toto číslo se rozroste o nové držitele „pravých hvězd“, protože s certifikátem deklarujícím kvalitu poskytovaných služeb se zlepšuje marketing a propagace zařízení.  Získat certifikaci je opravdu snadné.

Od nového roku máme nový systém na podání žádostí, který vás celým procesem provede a pokud si nejste jisti o jakou třídu žádat, můžete si vyzkoušet testovací žádost na našich webových stránkách na kterých se dozvíte veškeré informace: www.hotelstars.cz. Jsme tu pro vás, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.