Značka Heffron z Palírny U Zeleného stromu navazuje na úspěšné limitované edice sběratelských etiket. Nejstarší evropská palírna připravila limitku pětiletého rumu Heffron 5YO Rum věnovanou československým parašutistům. Na letošní limitce se objeví sedm významných mužů novodobé československé historie, kteří prokázali odvahu a neváhali v boji za svobodu položit život.

Prémiový pětiletý rum Heffron 5YO Rum zrající v sudech po bourbonu se vyznačuje lahodnou a zároveň výraznou chutí. Základem je kvalitní rum z Panamy, jehož každá kapka zraje v sudech minimálně 5 let. Po ochutnání v něm nejprve ucítíte drobnou nasládlost s náznakem vanilky a karamelu, následně chuť dřevitých tónů.

Na etiketách, které palírna připravila ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, se tak objeví Gabčík, Kubiš i dalších pět parašutistů, kteří před 80 lety položili statečně svůj život v boji za naši svobodu v kryptě pražského kostela sv. Cyrila a Metoděje. „Připravili jsme celkem sedm speciálních etiket, s medailonky věnovanými parašutistům, kteří s odvahou bojovali za naši svobodu. Na edici jsme spolupracovali s Československou obcí legionářskou, která letos připomíná 80 let od operace Anthropoid. Každá varianta etikety bude mít pouze 5 000 kusů, jedná se tedy o sběratelskou edici,“ říká brand manažer značky Heffron Jan Sedláček.

 Ani letos navázání spolupráce nejstarší evropské palírny a legionářů netrvalo dlouho a začal se rodit koncept, který si vyznavači kvalitního panamského rumu jistě zapamatují. „18. červen roku 1942 se zapsal do naší historie. Hrdinství a nebojácnost českých parašutistů v boji za svobodu a demokracii by neměly být zapomenuto a my si 80. výročí atentátu na říšského protektora letos připomínáme v rámci akcí po celé republice. Proto jsme už potřetí spolupracovali s Palírnou U Zeleného stromu na limitované etiketě spojené s českými hrdiny,“ říká Jiří Charfreitag z Československé obce legionářské.

 Etiketu navrhl designér Martin Zouhar. V předchozích letech se na etiketách objevili významní českoslovenští legionáři a také první prezident samostatného Československa Tomáš Garigue Masaryk, který byl také formálním členem ČsOL s pořadovým číslem 1 na členské legitimaci.

 Orientační cena za lahev: 219 Kč

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje

palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Pro svou chuťovou kvalitu jsou výrobky firmy oceňovány medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen a další.

Československá obec legionářská, z.s.

Československou obec legionářskou – ČsOL – založili 22. května 1921 vojáci našich legií z Ruska, Francie a Itálie s mottem, které promlouvá i k dnešku:

„Bez rozdílu politické příslušnosti dát všechny síly k upevnění státu, přispívat k vybudování armády v duchu národních a demokratických tradic, usilovat, aby boje politické a kulturní byly vedeny zbraněmi ducha, bez násilí a lží, hájit zájmy legionářů a starat se o jejich sociální problémy.“

V současnosti Československá obec legionářská sdružuje nejen účastníky boje za svobodu Československé republiky z druhé světové války a novodobé válečné veterány, ale také jejich příbuzné či pozůstalé a příznivce, kteří chtějí rozvíjet tradiční hodnoty a ideály, z nichž v roce 1918 vzešel náš svobodný a demokratický stát.