Známý olomoucký Hotel Sigma se mění na kongresový Clarion

autor: | Čvn 20, 2013 | Novinky z Gastronomie

Kompletní přestavba bývalého hotelu Sigma Olomouc je v plném proudu. V těchto dnech je dokončována fasáda hotelu, stejně tak dochází k dokončování interiérů. Pod novou značkou Clarion Congress Hotel Olomouc s kvalitními službami čtyřhvězdičkového standardu a zbrusu novým, moderním designem se hotel otevře prvním hostům již letos v září.

Clarion Congress Hotelu Olomouc bude vhodným místem nejen k pobytu či pořádání nejrůznějších typů akcí, ale také výchozím bodem pro milovníky historických a přírodních památek, zimních sportů i cykloturistiky. Olomoucký kraj je regionem, který svou rozmanitostí a bohatou nabídkou využití volného času dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího návštěvníka, který se může seznámit i s kulturními a folklorními tradicemi.

Součástí nového olomouckého komplexu budou i dva administrativní objekty s kancelářemi a obchodními plochami, které je možno si pronajmout. Kromě hotelového servisu a řady služeb široké veřejnosti vytvoří olomoucký Clarion kolem padesáti pracovních míst. „V současné době probíhají výběrová řízení na pozice v managementu, během června a července budeme provádět výběrové řízení na řadové zaměstnance. Pokud by se chtěli zájemci o práci se zkušenostmi z hotelnictví zúčastnit výběrového řízení, kontaktní informace najdou na webových stránkách našeho hotelu. Věříme, že splnění náročných celosvětových standardů značky Clarion bude našim klientům plně garantovat komplexní špičkové služby s individuálním přístupem,“ uvedl Robin Hanák, regionální ředitel CPI Hotels. „Nový hotel nebude výhradě pro bohaté cizince, jak si řada lidí může myslet – stejně jako za dob fungování hotelu Sigma a klubu Sidia chceme zajišťovat různá školení, semináře, plesy, koncerty, oslavy narozenin, svatby a další společenské akce, nabízet výhodné polední stravování a další aktivity nejenom pro obyvatele Olomouce a okolí,“ dodal Hanák.

Po rozsáhlé rekonstrukci bude Clarion Congress Hotel Olomouc disponovat kongresovým centrem se šesti salónky a hlavním sálem až pro 1400 delegátů (z toho největší sál až pro 1100 delegátů), dále 126 pokoji včetně apartmánů a Business Executive Suite, zahrnující ložnici, obývací pokoj a kongresový salonek. Součástí hotelu bude vynikající restaurace Benada s nabídkou tradiční české kuchyně i mezinárodních specialit, bary a wellness centrum.

Bývalý hotel Sigma Olomouc, který stojí před hlavním vlakovým nádražím od začátku 80. let, se začlení jako již osmý český Clarion pod značku Clarion Hotels do mezinárodní sítě Choice Hotels International, kterou na českém trhu zastupuje společnost CPI Hotels. Rekonstrukce je součástí obchodní strategie, která počítá s neustálým rozvojem rodiny hotelů značky Clarion a její expanzí do regionů. „Společnost CPI Hotels pokračuje ve své strategii nadále rozšiřovat a vylepšovat služby svých hotelů. Tímto se opět rozroste regionální síť business hotelů značky Clarion garantující hostům vysokou kvalitu služeb, na kterou jsou zvyklí z ostatních Clarionů provozovaných naší společností v České republice,“ uvedl generální ředitel společnosti CPI Hotels Jan Kratina.