Značka Key Rum od Stocku Plzeň posílila o variantu Spiced

autor: | Čvn 28, 2011 | Novinky z Gastronomie

Tradiční značka pravých karibských rumů Key Rum prošla modernizací, jejímž výsledkem je zcela nový Key Caribbean Spiced a zásadně vylepšená receptura klasického tmavého Key Rumu Caribbean Dark

Celou produktovou řadu Key Rum od Stocku Plzeň navíc vizuálně sjednocují nové etikety. „Pravé rumy byly v loňském roce jedinou kategorií, která na domácím trhu lihovin rostla v maloobchodní síti i v gastronomii. Chceme pozici značky Key Rum v tomto dynamickém segmentu dále posílit,“ vysvětlil marketingový ředitel Stocku Plzeň Tomáš Tarcala.

Pravé rumy, tedy vyrobené z destilátu z cukrové třtiny, přitom v restauracích (on trade) posílily o 6,5 %, přičemž v maloobchodu (off trade) se jejich prodeje zvýšily meziročně dokonce o 16 %. Základem všech produktů řady Key Rum je špičkový třtinový destilát dovážený z karibské oblasti, konkrétně z ostrovů Barbados a Jamaica, kde se pěstuje jedna z nejkvalitnějších cukrových třtin na světě a která je považována za kolébku pravých rumů.

Novinku v rodině Key Rum představuje Key Spiced Caribbean Gold, jemuž propůjčuje nezaměnitelný charakter obohacení tajnou směsí exotického koření. Nejméně roční zrání třtinového destilátu ve dřevě a přídavek tajné směsi koření propůjčuje nápoji zlatavou barvu a charakteristickou chuť. Výborný je samotný podávaný na ledu, ale skvěle chutná také v kombinaci s colou. Tradiční tmavý Key Rum Caribbean Dark získal vylepšenou recepturu, která podtrhuje jeho exkluzivitu. Třtinový destilát se nově nechává zrát plné 4 roky.

Leží v dřevěných kádích z bílého dubu, jejichž vnitřek je upraven vypálením. Dlouhodobým stařením získává rum specifickou barvu a jemnou chuť, vůni vanilky a nakouřeného dřeva. Třetím zástupcem řady Key Rum je prémiový bílý rum Key Rum Caribbean White. Pro své čistě přírodní složení a jemnou chuť, která není narušována dalšími přísadami, je ideální především jako součást nepřeberného množství míchaných nápojů, například proslulých drinků Cuba Libre, Mojito či Daiquiri.

Mezinárodními vavříny ověnčenou součástí produktové řady je smetanový Key Caribbean Cream, jediný produkt své kategorie na českém trhu, jehož základem je pravý karibský rum. Unikátní složení a vynikající sametově jemná chuť již několikrát vynesly Key Caribbean Cream na nejvyšší příčky v mezinárodních degustačních soutěžích. Získal například stříbrnou medaili v International Wine and Spirits Competition (IWSC), prestižní titul Master v degustační soutěži renomovaného britského časopisu The Spirits Business nebo zlatou medaili v mezinárodním hodnocení kvality Monde Selection.

Všechny varianty Key Rumu navíc získaly nové etikety, které celou produktovou řadu vizuálně sjednocují. Autorem grafické podoby etiket je renomovaný britský designér Martin Blunt.