Značka Autograph Collection společnosti Marriott International plánuje zařadit do své kolekce hotely z další země – Velké Británie.

K nezávislým hotelům volně sdruženým pod touto značkou přibudou londýnský Threadneedles a The Glasshouse, který se nachází v Edinburghu. Portfolio Autograph Collection po tomto rozšíření přesáhne počet 40 hotelů ve Spojených státech, Evropě, Karibiku a Jižní Americe. V Evropě se v současné době jedná o deset unikátních hotelů, mezi které patří hotel Boscolo Prague, který pod značku vstoupil v září roku 2011.

„Mezi hlavní atributy našeho hotelu, kterými jsme Autograph Collection zaujali, patří určitě naprostá unikátnost budovy, která je vystavěna v neorenesančním stylu a její původ se datuje od roku 1890,“ říká Martin Koťátko, Director of Sales Marketing, Boscolo Prague, a dodává. „Velmi usilujeme o to, aby byl náš hotel unikátní také svými službami.

V nedávné době jsme například v historickém lobby otevřeli kavárnu New York Café – Prague, která bude velmi kulturně zaměřená. Prvním významným krokem byla právě proběhnuvší soutěž o nejlepšího barového pianistu, která měla velký úspěch.“ Autograph Collection je skupina nezávislých originálních hotelů, která vznikla v roce 2010 a od té doby se velmi rychle rozvíjí. Mezi hlavní kritéria výběru hotelů patří originalita, výrazný charakter a samozřejmě vysoká kvalita jak hlavních, tak doprovodných služeb. Značku Autograph Collection společnosti Marriott International hotely ve skupině nevlastní ani neřídí.

Vytvořením řady nezávislých hotelů chce však nabídnout svým klientům něco jiného, než je u ní běžné. Pražský pětihvězdičkový hotel Boscolo Prague je vzácným drahokamem v řadě evropských luxusních hotelů italské skupiny Boscolo Group. Je překrásným dílem světoznámých italských architektů Adama D. Tihanyho a Maurizia Papiriho, kteří přetvořili historický palác z roku 1890 a moderní budovu ze začátku 21. století v jeden z nejprestižnějších hotelů Boscolo Luxury Collection.

Hotel se nachází v Praze na Senovážném náměstí 13 na rozmezí Nového a Starého Města, jen několik kroků od Václavského náměstí. Mezi doplňující služby hotelu patří luxusní lázně Boscolo Prague Spa & Wellness, kulturní kavárna New York Café – Prague či Salon Restaurant, který právě nyní dokončuje změnu svého konceptu.

Redakce Gastro&Hotel