Zmrzlinový dezert Prima ve skle od designéra roku 2011

autor: | Čvn 11, 2012 | Novinky z Gastronomie

Tradiční česká značka Prima zmrzlina se spojila s;českým designérem roku 2011 Rony Pleslem, aby společně vtiskli novou podobu zmrzlinovým dezertům v;segmentu gastronomie.

Prima zmrzlina stále upevňuje svou pozici i v;oboru gastronomie. Výroba byla založena už před rokem 1989. Prima zmrzlina je původní a dnes jedinou českou značkou zmrzlin na našem trhu. Snaží se přinášet zákazníkům kvalitní a žádanou zmrzlinu vyráběnou tradiční formou. Důraz klade na prvotřídní suroviny – čerstvé ovoce, tvaroh, jogurt apod. Zachovává klasický sortiment jehož vlajkovou lodí je zmrzlina Mrož patřící mezi dvě nejprodávanější impulsní zmrzliny u nás. Každý rok přináší Prima zmrzlina i něco nového. Většinou se alespoň z;jedné novinky stane hit, stejně jako z;předloňské Mrož Jahoda, která se stala sedmou nejprodávanější zmrzlinou roku 2010, což je nevídaný úspěch.

V;oboru gastronomie jsou nejprodávanější tři typicky české příchutě – vanilka, čokoláda a jahoda. Prima zmrzlina dodává poctivou českou kopečkovou zmrzlinu ve vanách, které jsou připraveny pro výdejní pulty standardizovaného rozměru. Stejně jako u impulsních zmrzlin dbá na kvalitu vstupních surovin a vyhýbá se náhražkám i u zmrzlin pro gastronomický trh. I ze strany hoteliérů a provozovatelů restaurací sílí poptávka po kvalitní zmrzlině. Dezert, a to nejen zmrzlinový, je vnímán jako odměna, proto je potřeba nabídnout klientovi kvalitu, samozřejmě za příznivou cenu, na což Prima zmrzlina myslí. Ke třem nejžádanějším příchutím kopečkové zmrzliny přidala Prima i celou řadu specialit, včetně hotových dezertů. Můžete vybírat z;luxusní a základní řady zmrzlin, ze sorbetů, ale také hotových zmrzlinových dezertů

Prima zmrzlina se snaží poskytovat gastro provozovatelům všechny potřebné materiály a servis na podporu prodeje. Standardem je zmrzlinové menu, reklamní předměty jako jsou slunečníky, vlaječky, ale také veškeré potřebné doplňky k;přípravě zmrzlinových pohárů podle receptů Prima zmrzliny. Novinkou, která je skutečnou raritou, jsou skleněné poháry, které pro Prima zmrzlinu navrhl oceňovaný český designér Rony Plesl. Zúročil v;nich své bohaté zkušenosti se sklem, za které získal i ocenění Designér roku 2011 udělované v;rámci Czech Grand Design.

Pro český gastro trh byla vyrobena omezená série čítající 10 tisíc kusů pohárů ve čtyřech designech. Pohárky mají jednoduchý tvar s;malbou vyobrazující ovoce a jednoduché ornamenty, které jsou spojovacím prvkem všech čtyř motivů.

Kompletní nabídku Prima zmrzliny pro segment gastronomie si můžete prohlédnout na www.primazmrzlina.cz;