V Brně vzniká nová mezinárodní soutěž vín zaměřená na české a slovenské vinaře. Má být unikátní nejen tímto zaměřením, ale také navazujícími aktivitami. Pořadatelé například připravují dvoudenní venkovní festival v centru Brna, kde bude moci široká veřejnost ochutnat všechna soutěžní vína.


„Myšlenka soutěže vznikla při 100letém výročí vzniku Československa a už nás nepustila. Naše dvě země za sebou mají dlouhá léta společné historie a je škoda, že nemáme možnost ochutnat a porovnat společně naše vína. To se nyní změní.“ říká Jakub Pernica, jeden z pořadatelů.
Organizátoři si od soutěže slibují, že přispěje k těsnějšímu propojení dvou velice podobných a historicky, jazykově a kulturně provázaných trhů v oblasti vína a pomůže k rozšíření odbytového trhu. Zároveň by měla vzniknout platforma, kde bude docházet k setkávání výrobců a distributorů vín, odborníků a spotřebitelů.
Vinaři mohou své vzorky přihlásit do 15.5.2019 a do 30.4.2019 mají dokonce možnost využít slevu za včasné přihlášení. Bližší informace zájemci naleznou na internetových stránkách soutěže www.zlatypohar.eu nebo u pořadatele.
„Zlatý pohár Česko Slovenska není jen o vyhlášení výsledků. Kromě slavnostního vyhlášení se těšte například na venkovní festival v Brně na Zelném trhu, který proběhne 21. a 22. června 2019.“ dodává organizátor.