Zimu v Krkonoších zpestří nový jídelní lístek Grund Restaurantu

autor: | Led 16, 2012 | Novinky z Gastronomie

Zimu v;krkonošském Grund Resortu charakterizuje nejen nová nabídka pobytových balíčků, ale také kompletní proměna jídelního lístku hotelového Grund Restaurantu. Jeho hlavními charakteristikami jsou suroviny jako červená řepa, čočka, kroupy a obecně krkonošská kuchyně, ale také prvky francouzské gastronomie. Svou úlohu v něm hraje velmi oblíbené jehněčí maso, horkým favoritem je však rybí polévka Bouillabaisse a la Marseillaise, která měla v;sezónní nabídce takový úspěch, že byla zařazena na stálé menu.

Přechod na „zimní“ suroviny je patrný už při výběru předkrmu. Lehké letní saláty vystřídaly například pečené lesní houby se škvarkovou oplatkou, carpaccio z;červené řepy či marinovaná cuketa. Milovníci masa ocení na začátek roastbeef z;mladého telete či foie gras de canard, ty, kdo preferují zdravé stravování, uspokojí wellness pokrmy jako variace podzimní zeleniny s;marinovanými hruškami a čekankou, vlažný salát z;lesních hub či oblíbené ratatouille. Skutečným „grundem“ pak budou polévky, které hostův žaludek zahřejí a připraví na následné hody. Již zmíněnou Bouillabaisse a la Marseillaise z;čerstvých ryb, tyřích krevet a mušlí s;omáčkou rouille doplňuje consommé se zeleninou a klasická nedostižná kulajda. „Mnoho pokrmů je inspirováno krkonošskou kuchyní, ať už je to kulajda, salát z;hub s;kroupami nebo jehněčí maso,“ říká Jiří Středa, šéfkuchař a autor pokrmů. Právě jehněčí maso Středa na svém lístku doporučuje: „Jedná se o glazírované jehněčí kolínko s;máslovým špenátem, rolkou s;houbovou smaženicí a konfitem z;česneku.“

Mezi dalšími hlavními chody můžete nalézt prso kukuřičného kuřete s;gratinovaným fondánem z;kozího sýra a restovaným čerstvým špenátem, degustaci z;mladého vepře, telecí řízky, entrecôte z;mléčného telete či další šéfkuchařův tip, boeuf bourguignon, tedy brasírované hovězí na víně s bouquet garni, mladou karotkou a konfitovanými minibrambory.

Pokud jsou vaším osudem ryby, neměli byste vynechat candáta s;vanilkovou kaší či pražmu královskou s;čočkovým salátem a špenátem. Koho však masité pokrmy příliš neberou, může nalézt útěchu u bramborových noků s;kozím sýrem a sušenými tomaty či risota s;bílými lanýži.

Na co se však těší všichni, je dezert. A i tady je nabídka více než uspokojivá. Milovníci klasiky se rozplynou nad Creme brulée de Paris s;čerstvým vanilkovým luskem, čokoholici zase vychutnají variace z;čokolády Michel Cluizel. Kdo chce ochutnat něco z;české kuchyně v;moderním podání, nechť se soustředí na marcipánové knedlíčky se žemlovkou a vanilkovým sabayonem. A kdo není na sladké, pro toho tu je nabídka sýrů s;ořechy a lesním medem.