Začíná druhý ročník barmanské soutěže elit® art of martini

autor: | Bře 16, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů


Její druhý ročník oslavuje kreativitu barmanů i umění přípravy koktejlu vodka martini a jeho osobitých variací. „Vodka martini patří dlouhodobě k nejpopulárnějším drinkům na světě. Naše barmanská soutěž si klade za cíl tento fakt připomenout a objevit talentované barmany, kteří dokáží namíchat nejoriginálnější variaci vodka martini za použití ultra prémiové vodky elit® z produkce proslulé značky Stolichnaya,“ vysvětluje Petr Vopálenský, barový specialista a brand ambassador distribuční společnosti Premier Wines & Spirits (PWS), která elit® art of martini pořádá. Soutěž oficiálně začne 1. dubna 2017 a může se jí zúčastnit jakýkoliv barman. Autoři dvou vítězných drinků letos vyhrají zájezd na Ibizu, kde mimo jiné proběhne i party v legendárním resortu Ushuaia Ibiza Beach.

Soutěžící mají za úkol vytvořit svůj vlastni elit® vodka martini koktejl

Pravidla letošního ročníku elit® art of martini představili zástupci PWS za přítomnosti loňského vítěze a letošního ambasadora soutěže Michala Ďuriníka v pondělí 13. března v pražském Black Angel’s Baru. Soutěžící mají za úkol v období od dubna do května 2017 vytvořit svůj vlastni elit® vodka martini koktejl. „Mezi ingrediencemi drinku musí figurovat ruská vodka elit® by Stoli, všechny ostatní složky jsou čistě na barmanech. Představivosti se meze nekladou, kromě chuti a provedení budeme hodnotit také kreativitu při propagaci koktejlu nebo aktivitu na sociálních sítích,“ upřesňuje Petr Vopálenský, který i letos zasedne v odborné porotě. Po soutěžících se vyžaduje, aby se stali členy facebookové skupiny elit® art of martini 2017 a vložili zde fotografii svého drinku. U soutěžní fotky je nutné uvést název a recept koktejlu, hashtagy #elitprague a #makeitelit, a také jméno baru, za který barman soutěží.

Soutěž proběhne od dubna do května

V průběhu prvního kola soutěže, tedy od 1. dubna do 31. května, bude porota sledovat úspěšnost prodeje a kreativitu při propagaci soutěžního elit® vodka martini koktejlu. „Zohledníme kvalitu koktejlu na bázi chuti, prezentace a barmanských dovedností. Během prvního kola soutěžní bary navštívíme, koktejl ochutnáme a vyhodnotíme snahu v jeho propagaci,“ dodává Vopálenský z Premier Wines & Spirits. Osm barmanů, kteří získají nejvyšší počet bodů, postoupí do finále. Za účasti odborné poroty předvedou finalisté servis svého soutěžního elit® martini koktejlu a jednoho Mystery drinku, jehož ingredience se zveřejní až v den červnového finálového klání.

Vítězové získají zájezd na Ibizu

Dva nejlépe ohodnocení soutěžící získají zájezd na Ibizu. Místo i čas konání červnového finále bude upřesněno. V porotě letos zasednou generální ředitel PWS Samer Selbak, barový specialista Petr Vopálenský, loňský vítěz Michal Ďuriník a zástupce odborného média. Soutěže elit® art of martini se může zúčastnit jakýkoliv barman. Svou účast je nutné potvrdit nejpozději do 25. března na e-mailovou adresu vendula.fiedlerova@1er.cz.

Vodka elit® by Stolichnaya

Ultra prémiová elit® představuje dokonale jemnou a nejkvalitnější vodku z produkce proslulé ruské společnosti Stolichnaya. Tajemství její chuti i stylu spočívá v použití výběrové ozimé pšenice a křišťálově čisté vody. Vodka se čtyřikrát destiluje a prochází unikátní metodou filtrace skrz mrazení za teploty -18 °C. Cena: 939 Kč. www.1er.cz

Text i foto: relativepr.cz