Za vínem a kráskami soutěže MISS VÍNO na veletrh VINEX

autor: | Dub 17, 2013 | Novinky z Gastronomie

Vinařský veletrh VINEX nabídne k degustaci více než 1400 vzorků vín prestižních vinařských značek. Přihlášeno je více než čtyřicet vystavovatelů, mezi nimiž nechybí vinařství oceňovaná v nejvyšších soutěžích vín v České republice. Dominovat budou česká vína, ovšem najdete zde také vzorky vín z Rakouska, Itálie a Španělska.

Odborným garantem veletrhu je Svaz vinařů České republiky. Tajemník svazu Martin Půček prozradil, že návštěvníci veletrhu budou moci ochutnat mimo jiné vína vynikajícího ročníku 2012. „V loňském roce bylo vína asi o 35 % méně, než je dlouhodobý průměr ČR, ale kvalita vín je naprosto vynikající. Odrůdy budou jistě kopírovat naši odrůdovou skladbu vinic, tedy Veltlínské zelené a Müller Thurgau doplněno odrůdami rodiny Pinot. Určitě se setkáme s řadou krásných růžových vín, u kterých je v poslední době trend v podobě polosuchých růžových vín.“

Veletrh VINEX se koná na brněnském výstavišti ve dnech 24. – 25. 5. 2013. První den je přístupný jen obchodníkům a odborným návštěvníkům. Druhý den se veletrh otevře veřejnosti, zejména návštěvníkům festivalu zábavy s názvem VYSTEC FEST spojeného s oslavou výročí 85 let existence brněnského výstaviště. Po oba dva dny budou vinaři nabízet svá vína k ochutnávce i k prodeji.

Kromě vína i dívčí půvab soutěže MISS VÍNO

Kromě lahodného vína se mohou návštěvníci druhého dne veletrhu kochat krásou deseti finalistek soutěže MISS VÍNO 2013. Na veletrhu se dívky předvedou na taneční módní přehlídce Diesel, konvenční módní přehlídce Elisha Mode a proběhne prezentace vinařských patronů jednotlivých dívek a jejich vín. Finále soutěže MISS VÍNO 2013 se uskuteční 28. června ve Velkých Bílovicích.

Pokud tedy máte chuť na špičková vína i příjemnou zábavu, nenechejte se ujít návštěvu brněnského výstaviště v termínu 24. – 25. května.