Winterhalter zapůjčil na Český pivní festival stejné stroje jako na Octoberfest

autor: | Čvn 25, 2012 | Novinky z Gastronomie

Přes sto druhů piv sedmdesáti značek a gastronomické lahůdky od českých kuchařů, řezníků a pekařů mohli ochutnat návštěvníci pátého ročníku Českého pivního festivalu, který se konal na začátku června v Praze. Festival ale skrýval ve svých prostorách, kromě sudů piva, i skvost v;podobě mycího stroje Winterhalter ;STF Bavaria. Na pražský festival byly tyto stroje zapůjčeny dva a oproti Octoberfestu (kde se používá těchto strojů cca 40 z;celkových 100) je tento pivní festival zatím „menším a mladším bratrem“. STF Bavaria je možné si pronajmout, pokud budete potřebovat umýt 2000 tupláků za hodinu. V;kombinaci s přesně nadávkovanými mycími prostředky a teplotami dochází v;průběhu mytí i k ničení bakterií a virů, které přináší na sklo každý konzument.

Český pivní festival v číslech:

Návštěvnost:; Český pivní festival letos navštívilo více jak 80 000 návštěvníků

Výtočnost:; Během celého festivalu se vytočilo zhruba 100 000 litrů piva, 70 000 litrů v hlavním stanu a 30;000 v Křižíkově pavilonu
Počet druhů piva: Na výčepních kohoutech se během 17 dní konání festivalu vystřídalo přes 100 různých druhů piva
Základní údaje k mycímu stroji STF Bavaria: ;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;výkon stroje:;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2000 skla/hod

rychlost posuvu:;;;;;;;;; ;;;;1-1,4 m/min

objem nádrže (mytí):;;;;; ;65 Ltr.

;teplota mytí :;;;;;;;;;;;;;;;;;; 60 °C;;;;
;délka stroje:;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 2505 mm

šířka stroje:;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;800 mm

;výška stroje:;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 1420 mm

Stroj STF Bavaria je opravdu raritou v;ČR ;Neméně důstojným zástupcem pro mytí menšího počtu pivního skla je myčka UC-M Cool od firmy Winterhlater s;výkonem až 750 kusů pivního skla (záleží o jaké sklo se jedná). Velkou výhodou je oplach za studena, který zajišťuje rychlý přísun studených sklenic.;„Čerstvě umyté a přesto studené „je jedna z upoutávek na myčku pivních sklenic, která šetří čas při čekání a zaručuje stabilitu pivní pěny.

Více informací na www.winterhalter.cz;