Pokud jste milovníky tenisu, kterým nestačí pouze sedět u televize a sledovat Wimbledon, užijte si svou vášeň i o dovolené. Hotelový vyhledávač trivago.cz přináší seznam 8 hotelů nejen pro náruživé tenisty. Zahrajte si pár setů ve stínu světově proslulých vodopádů Iguazú, vylepšete si podání v Karibiku nebo si zahrajte na kurtech, které navrhl a vlastní sám Andy Murray.

1) Gstaad Palace, Gstaad, Švýcarsko

Již stoleté výročí oslavil hotel Gstaad Palace, připomínající Grandhotel Budapešť Wese Andersona. Uchvátí vás kombinace diskrétnosti hotelu, kterou využívá mezinárodní klientela, a omračujících výhledů na město Gstaad a Švýcarské Alpy. Tenisový nadšenci mohou vybrušovat svou hru na jednom ze 4 antukových kurtů a v létě mají také možnost využít speciální nabídku – týden s intenzivní výukou pod vedením Roye Emersona – ano, opravdu se jedná o držitele 28 grandslamových titulů. Gstaad Palace disponuje 100 pokoji zařízenými ve stylu horské elegance. Po večeři z jedné z 5 restaurací si můžete odpočinout a zregenerovat například v soukromém Spa Suite či si dopřát očistnou terapii hammam.

Ceny začínají na 14 982 Kč (17. – 18.8.2016): http://www.trivago.cz/gstaad-47434/hotel/palace-gstaad-41088

Dětský tenis (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/gstaad_tennis2.jpg

Tenisové kurty (hlavní obrázek): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/gstaad_tennis.jpg

Exteriér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/gstaad_exterior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/gstaad_room.jpg

2) Cromlix House, Dunblane, Velká Británie

V roce 2010 šel Andy Murray za svědka svému bratrovi Jamiemu – svatba se odehrávala v Cromlix House, viktoriánském zámečku posazeném na pozemku o rozloze 34 akrů. O 3 roky později se Andy rozhodl vstoupit do světa hoteliérství a koupil právě tento hotel. Po roce renovací jej v dubnu 2014 otevřel jako pětihvězdičkový hotel s 15 pokoji, jedním “Gate Lodge” a tenisovým kurtem ve wimbledonských barvách – fialové a zelené. Hosté si mohou vychutnat večeři v gurmánské restauraci Chez Roux a večer zakončit například ve “whisky místnosti” a užít si skotskou atmosféru u jednoho z mnoha krbů.

Ceny začínají na 7 697 Kč (17. – 18.7.2016): http://www.trivago.cz/dunblane-42033/hotel/cromlix-house-2668822

Tenisový kurt (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cromlix_tennis.png

Exteriérr: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cromlix_exterior.jpg

Interér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cromlix_interior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cromlix_room.jpg

3) Belmond Hotel das Cataratas, vodopády Iguazú, Brazílie

Můžete sem přijet kvůli tenisu, ale zůstanete spíše k kvůli vodopádům… Hotel das Cataratas je jediný hotel v brazilském národním parku Iguazú a nabízí tak unikátní pohled na největší systém vodopádů na světě – jakožto hosté si jej totiž budete moci vychutnat i při západu slunce. Tenisový kurt s umělým povrchem se nachází v zahradách, stejně tak zde naleznete i vyhřívaný bazén a uvnitř tělocvičnu. Pokoje jsou zařízeny v portugalském koloniálním stylu. Hlavní budova je obklopena terasami, kde si můžete dopřát večeři s nezapomenutelným výhledem.

Ceny začínají na 8 072 Kč (27. – 28.7.2016): http://www.trivago.cz/foz-do-iguacu-78073/hotel/belmond-hotel-das-cataratas-106808

Exteriér (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cataratas_exterior.jpg

Restaurace: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cataratas_restaurant.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/cataratas_room.jpg

4) Stoke Park, Buckinghamshire, Velká Británie

Britský  sportovní a společenský klub na venkově, Stoke Park, byl založen v roce 1908 a na soukromém pozemku o rozloze 300 akrů nabízí pětihvězdičkový hotel s 49 pokoji a apartmány, 3 restaurace, wellness a také 13 tenisových kurtů. Tenisové zařízení zde patří k jedněm z nejlepších v celé zemi. Najdete zde 6 tenisových kurtů podle kritérií Wimbledonu a pravidelně se zde odehrává i exhibice The Boodles Tennis Challenge, kde si letos zahrál například Novak Djokovic či Lukáš Rosol. Zajímavostí je i to, že se na zdejších travnatých tenisových kurtech natáčely scény s Paulem Beetanym pro film Wimbledon.

Ceny začínají na 7 588 Kč (17. – 18.8.2016): http://www.trivago.cz/stoke-poges-39780/hotel/stoke-park-370146

Tenisové kurty (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/stokepark_tennis.jpg

Exteriér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/stokepark_exterior.jpg

Interiér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/stokepark_interior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/stokepark_room.jpg

5) Forte Village, Sardinie, Itálie

Forte Village se může pochlubit 12 tenisovými kurty (10 antukovovými, jedním travnatým a jedním s umělým povrchem), všechny navíc disponují nočním osvětlením. K tomu pořádá tenisové akademie a nabízí tak možnost zahrát si s opravdovými tenisovými legendami, včetně československého profesionálního tenisty Karla Nováčka. Tenisové kurzy jsou určeny pro hráče každého věku, od začátečníků po profesionály – jsou zaměřeny například na jednotlivé údery či techniku. Resort je složen z několika hotelů, které dokáží uspokojit různorodé potřeby cestovatelů – preferujete výhled na moře či do tropické zahrady, relaxujete raději na balkóně či terase? Hosté si mohou vychutnat večeři pod hvězdami v několika moderních restauracích, kde pravidelně vaří michelinskou hvězdou ocenění kuchaři včetně známého Gordona Ramsayho.

Ceny začínají na 15 447 Kč (3. – 4.9.2016): http://www.trivago.cz/pula-45760/hotel/forte-village-resort-il-villaggio-97865

Tenisové kurty (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/fortevillage_tennis.jpg

Exteriér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/fortevillage_exterior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/fortevillage_room.jpg

Bazén: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/fortevillage_pool.jpg

6) Carlisle Bay, Antigua

Carlisle Bay je luxusní resort v Karibiku obklopený bílým pískem, palmami a tyrkysovým mořem. Ani v tomto ráji nemusíte mít obavy, že byste vyšli z formy – najdete zde 9 udržovaných tenisových kurtů, z nichž 4 jsou vybaveny pro noční hru. Pokud se chcete zlepšit, vyzkoušejte trénink pod vedením místního profesionála Kenda Gonsalvese – na výběr máte jak skupinové, tak individuální lekce. Pokud by třeba vaše drahá polovička nebyla tenisový nadšenec, může vyzkoušet například potápění, plachtění či jiný vodní sport v tomto tropickém ráji. Všech 82 moderně zařízených apartmá má výhled na moře a jsou uzpůsobeny rodinám i pro páry. Všechny také disponují individuálně ovládanou klimatizací, denně čerstvým ovocem, 24hodinovou pokojovou službou či třeba podložkou na jógu. Relaxovat po náročném dni můžete na terase apartmá či v po zahradě zavěšených houpacích sítích.

Ceny začínají na 17 220 Kč (19. – 20.7.2016): http://www.trivago.cz/old-road-94488/hotel/carlisle-bay-155035

Tenisové kurty (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/carlislebay_tennis.png

Exteriér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/carlislebay_exterior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/carlislebay_room.jpg

Bazén: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/carlislebay_pool.jpg

7) Vitalhotel Wolfgangsee, St. Wolfgang, Rakousko

Pokud se chcete podívat do Rakouska a zároveň se nevzdávat tenisových tréninků, pak je rodinný Vitalhotel Wolfgangsee s výhledem na jezero Wolfgangsee a Alpy ideální místo pro vaši dovolenou. K dispozici jsou tu pro profesionály i amatéry 3 venkovní tenisové kurty a hala s dalšími třemi. Prostorné pokoje jsou zdobeny dřevěnými detaily, které jen podtrhují klidnou atmosféru, a nabízí také ztrhující výhled z balkónu. Restaurace nabízí jídla z lokálních potravin nejvyšší kvality dochucená bylinkami z hotelové zahrádky. Hosté si mohou zlepšit své tenisové dovednosti využitím balíčků a nabídek jak pro dospělé, tak děti od 4 let. Nejen hotel, ale i jeho umístění je uchvátné – v zimě je tento region ideálním místem pro lyžování a v létě zase pro vysokohorské túry. Dokážeme si zde představit Rogera Federera trávit volné chvíle po ukončení kariéry profesionálního tenisty.

 Informace o cenových nabídkách: http://www.trivago.cz/st-wolfgang-43558/hotel/vitalhotel-wolfgangsee-36227

 Tenisové kurty (nahoře): http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/vitalhotel_tennis.jpg

Tenisová hala: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/vitalhotel_interior.jpg

Bazén: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/vitalhotel_pool.tif

8) Belmond La Residencia, Mallorca, Španělsko

Belmond La Residencia se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mallorca a nabízí fantastický výhled na horskou vesničku Deia a pohoří Serra de Tramuntana. Předtím, než jej v 80. letech koupil a zrenovoval Richard Branson, nacházela se zde olivová farma s několika panskými sídly. Mezi olivovníky se nyní nachází dva tenisové kurty s výhledem na Středozemní moře. Hotel nabízí také lekce s certifikovaným trenérem, turnaje a dokonce videoanalýzu. Každý pokoj je unikátní – všechny jsou zařízeny krásnými mallorskými starožitnostmi a místními uměleckými kousky. Večeři si vychutnejte při svíčkách v restauraci El Olivo – v nabídce jsou středozemní speciality včetně menu pro vegetariány.

Ceny začínají na 19 916 Kč (18. – 19.9.2016): http://www.trivago.cz/deia-89384/hotel/belmond-la-residencia-105700

Tenisové kurty (nahoře):http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/laresidencia_tennis.jpg

Exteriér: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/laresidencia_exterior.jpg

Pokoj: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/laresidencia_room.jpg

Bazén: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/laresidencia_pool.jpg

 

Zdroj fotografií: trivago.cz

Ceny (za dvoulůžkový pokoj a za noc) jsou platné ke dni 6.7.2016 a mohou se měnit dle aktuální nabídky rezervačních stránek.