česká whisky

Z nejprestižnější soutěže vín a destilátů v Hong Kongu a Číně si odvezla první ryze česká whisky vyráběná v Třebíči rovnou dvě medaile.

V mezinárodní soutěži „China Wine & Spirits Awards“ získala palírna zlatou medaili (Double Gold) za hlavní produkt TREBITSCH Czech Single Malt Whisky 40% – whisky s osobitou chutí z místních surovin. Druhou medaili, bronzovou, vybojovala jednosladová whisky v provedení Single Barrel – nefiltrovaná a v sudové síle, kdy ke každé láhvi náleží originální číslování a certifikát o původu s číslem sudu, ze kterého pochází. Soutěž proběhla v srpnu a hodnocení se zúčastnilo 100 porotců z řad importérů, distributorů a obchodníků. České whisky se dostalo jednoho z největších potvrzení kvality nejen na čínském trhu, ale i ve světové konkurenci.

Porotci ochutnali vzorky vín a lihovin z padesáti pěti zemí. Čtyřletá TREBITSCH Czech Single Malt Whisky zabodovala hned dvakrát a znovu dokazuje, že patří mezi světové značky whisky. Třebíčská whisky získává pozitivní ohlasy z celého světa už od uvedení na trh. „Úspěch na čínském trhu nás velmi potěšil, není ale první. Letos v květnu jsme získali zlatou medaili na prestižní světové soutěži Women´s wine & spirit awards v Londýně. Jsme rádi, že milovníci whisky i odborníci z celého světa oceňují naši poctivou výrobu. Prodeje se neustále zvyšují a máme další ambiciózní plány,“ říká David Kratochvíl, výkonný ředitel a člen představenstva Trebitsch Holding SE. Česká veřejnost také letos nominovala firmu na ocenění Český Goodwill. Takzvané „Firmové Oscary“ získávají podnikatelé a firmy, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný a společnosti přínosný způsob podnikání. Třebíčská palírna bojuje o ocenění v kategorii Made in Czechoslovakia.

Třebíčská whisky se vyznačuje chutí sladšího charakteru, ve které najdete tóny ovoce, vanilky nebo karamelu s doznívajícími tóny hořké čokolády. Tato 40% jednosladová whisky je velice jemná a svým smetanově-krémovým charakterem je přirovnávána k dojmu z konzumace prémiových dezertů. „Vloni jsme dostali od Židovské obce Praha mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že je whisky TREBITSCH první česká whisky vyráběna v košer kvalitě. V těchto dnech jsme navíc obhájili prodloužení certifikátu,“ dodává Tomáš Dyntar, distillery master TREBITSCH old town distillery. Oceněný produkt nově palírna nabízí firmám i jednotlivcům v dřevěném dárkovém boxu.

TREBITSCH Czech Single Malt Whisky, která je hlavním produktem firmy, zraje v silně vypálených dubových sudech vlastní výroby. Na její výrobu jsou použity výhradně české suroviny nejvyšší kvality. Specifickou chuť dodává whisky světoznámý moravský slad mírně nakouřený rašelinou z Čech a prvotřídní voda z regionálního pramene. Úspěchy značky TREBITSCH a strmý nárůst produkce vyústil v letošním roce založením vlastního investičního fondu, ve kterém se mohou kvalifikovaní investoři podílet na růstu firmy a přitom zhodnocovat svoje finance.