Vyberte si český sekt, který zachutnal i Francouzům

autor: | Dub 24, 2015 | Novinky z Gastronomie

 

Pokud hledáte vhodný sekt, nebojte se šáhnout po tom českém. Bohemia Sekt Prestige brut získal zlatou medaili v kolébce šumivého vína Francii a navázal tak na titul šampiona, který si už letos v kategorii šumivých vín přivezl z Izraele. Tam porazil šampaňské, ale i španělské cavy a místní sekty.

Pokud holduje i tichým vínům, v Paříži se dařilo těm moravským. Stříbrná medaile z tamní soutěže Vinalies Internationales zdobí Tramín červený pozdní sběr 2013 z Vinařství Pavlov a Rulandské bílé pozdní sběr 2013 Vína Mikulov Sommelier Club. Stejného úspěchu na soutěži Terravino v Tel Avivu dosáhl Bohemia Sekt Chardonnay a Rulandské šedé pozdní sběr 2013 z Habánských sklepů.

Francouzské klání Vinalies Internationales se konalo v Paříži na přelomu února a března a izraelská soutěž Terravino mu v Tel Avivu o několik dnů předcházela.

Vychutnejte si česká medailová vína

Bohemia Sekt Prestige brut

Prestižní přitažlivý sekt, vhodný k významným událostem, který získal titul šampiona v soutěži Vinalies internationales a Terravino v roce 2015. Má příjemnou zelenkavě nazlátlou barvu, jiskrný vzhled, dlouhotrvající perlení a nezaměnitelnou chuť. Vyrábí se tradičně kvašením v lahvích, je osobitý, elegantní a výjimečný. Okouzluje svou harmonií svěží lehké vůně citrusů a zralých ovocných plodů. Příjemnou svěžest a lehkost mu dodává Ryzlink vlašský a rýnský, květinová vůně je dílem Rulandského bílého.

Úžasně se hodí ke kozím sýrům, parmské šunce podávané se žlutým melounem, k pokrmům z plodů moře a ryb. Je rovněž skvělým aperitivem, schopným probudit smysly všech gurmánů. Orientační cena: 249 Kč.

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay

V Bohemia Sektu Chardonnay brut, oceněném stříbrnou medailí na soutěži Terravino 2015, objevíte plnou chuť ušlechtilé odrůdy, z níž pochází. Tento sekt typu blanc de blancs kvasí tradičně v lahvi. Pyšní se zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, tvořícím na hladině sklenky bohatou korunu. Elegantní, na aroma bohatou vůni citrusů a sadového ovoce doplňují v pozadí tóny bílých květů. Chuť tohoto sektu je medově hebká, šťavnatá, s delším závěrem a připomíná sušené ovoce. Orientační cena: 249 Kč.

Habánské sklepy Rulandské šedé 2013 pozdní sběr

Bohaté aroma Rulandského šedého z Velkých Bílovic, oceněném stříbrnou medailí na soutěži Terravino 2015, připomíná ananas, medový meloun, sušené plody či sladké koření. Díky své šťavnaté a svěží chuti s pikantním závěrem bude příjemným společníkem pro pečenou drůbež, mořské plody či smetanové omáčky. Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz. Orientační cena: 190 Kč.

Vinařství Pavlov Tramín červený 2013 pozdní sběr

Aroma tohoto zlatavě žlutého vína, které získalo stříbrnou medaili v soutěži Vinalies Internationales 2015, připomíná čajovou růži, sušený ananas či mango. Se svou středně plnou chutí s delším, ovocně šťavnatým závěrem se hodí například k ovocným salátům či lehkým, nepříliš sladkým dezertům či k indické kuchyni. Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz. Orientační cena: 215 Kč.

Víno Mikulov Sommelier Club Rulandské bílé 2013 pozdní sběr

Zlatavé víno nadchne vůní s příměsí připomínající sadové ovoce, pečenou broskev či hruškový kompot. Ne nadarmo získalo stříbrnou medaili v soutěži Vinalies Internationales 2015. Vynikne hlavně s rybími pokrmy, krémovými polévkami či s pečenou drůbeží. Stříbrná medaile z tamní soutěže Vinalies Internationales  Možno zakoupit na www.osobnivinoteka.cz. Orientační cena: 145 Kč.