Křišťálově čistá vodka Amundsen Deep Blue z portfolia Stock Plzeň – Božkov, která byla vyrobena k 20. výročí značky Amundsen, uspěla na mezinárodní soutěži World Vodka Awards 2022. V kategorii Pure/Neutral Vodka získala zlatou medaili a ocenění Country Winner pro Českou republiku.  

Soutěž World Vodka Awards se každoročně pořádá v rámci Drink Awards a The World Drink Awards, které vybírají, oceňují a propagují mezi spotřebiteli a obchodníky ty nejlepší alkoholické nápoje z celého světa. Mezi porotci jsou přední destiléři, odborníci, specializovaní prodejci vodky, ale i designéři a novináři.

V rámci kategorie Pure/Neutral Vodka mohly soutěžit vodky s minimálním obsahem alkoholu 37,5 %. Hodnocení vzorků probíhá v několika fázích i několika směrech, je velmi komplexní. Hodnotí se chuť vodky i design obalu.

 „Jsme rádi, že se naše vodka Amundsen Deep Blue těší nejen velké oblibě mezi konzumenty a barmany, ale také sklízí ocenění na mezinárodní úrovni ve světové konkurenci. Vítězství ukazuje kvalitu chuti i provedení vodky Amundsen Deep Blue a potvrzuje její vysokou kvalitu,“ říká Zuzana Prokopová, Group Brand Manager, Stock Plzeň- Božkov.

Amundsen Deep Blue je křišťálově čistá a výjimečně jemná vodka z kvalitního obilí, která prošla 6násobnou destilací a následnou filtrací přes aktivní uhlí.

 

O společnosti STOCK Plzeň-Božkov

Společnost STOCK Plzeň-Božkov, jenž patří do Stock Spirits Group, je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již více než 100 let. S portfoliem čítajícím více než 120 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Do jeho portfolia patří také ovocné a bylinné likéry Bartida Original nebo distribuční značka kubánského rumu Legendario. Od roku 2021 STOCK Plzeň – Božkov distribuuje i všechny prémiové značky společnosti Diageo a luxusního portfolia „Reserve“, mezi nimi je rum Zacapa, gin Tanqueray nebo bourbon Bulleit. Více na www.stock.cz.