Na prvního máje otevře Informační centrum ve Vlkově věži. Z důvodu vládních nařízení v boji proti koronaviru tak otevírá o měsíc později, než tomu bylo v minulých letech. Navíc v omezeném režimu.

„Dle aktuálních vládních nařízení budeme samozřejmě náš provoz upravovat, nicméně teď platí, že budeme regulovat počet lidí ve věži a na ochozech, abychom dodrželi nově pravidlo max. 10 lidí, a degustace vín u nás zatím nebude možná. Tu předpokládáme od 25. května, kdy se otevírají plošně kavárny a restaurace. Hned od 1. května ale u nás bude možná nejen vystoupat na věž a užít si krásného výhledu na Znojmo, ale také nakoupit lahve vín VOC Znojmo a fungovat bude samozřejmě i informační servis, na který jsou návštěvníci Vlkovy věže zvyklí,“ říká František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Od 8. května budou ve Vlkově věži v nabídce i 32 nově zatříděných vín VOC Znojmo. „Standardně bychom je uvedli na trh v rámci Festivalu vína VOC Znojmo, ale současná vládní opatření nám ho v tradičním termínu 8. května neumožňují pořádat. Hledáme proto náhradní termín. Nicméně – všechna vína lze od 8. května zakoupit buď ve Vlkově věži, nebo na eshopu www.vinohtrh.cz, případně na eshopech jednotlivých vinařů,“ připomíná Koudela.

Pro lepší orientaci v kompletní nabídce vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, kterých je několik desítek, budou k dispozici nově nabídkové karty.

V Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži je nutné samozřejmě dodržovat všechna platná nařízení, jak je například vstup do věže pouze s rouškou. Návštěvníkům bude k dispozici dezinfekce a doporučuje se dodržovat rozestupy dvou metrů.

Informace o provozní době viz níže. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web www.vocznojmo.cz, Facebook a Instagram VOC Znojmo.

 

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:

 

KVĚTEN A OBOBÍ 13. ZÁŘÍ – ŘÍJEN

So: 10.00–17.00, Ne, svátky: 10.00–15.00

 

ČERVEN – 13. ZÁŘÍ

Po–So: 10.00–18.00, Ne, svátky: 10.00–16.00

 

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

Redakce Gastro&Hotel