Zástupci z Vinařství Volařík si dnes v Městském divadle Znojmo převzali ocenění za nejlepší kolekci vín v soutěži Král vín České republiky.

Soutěz je pořádána od roku 2007 a v letošním třináctém ročníku si Volařík odnáší cenu za nejlepší kolekci již po osmé.
Cenu převzali enoložka vinařství Ing. Eliška Becková a výkonný ředitel vinařství Ing. Zdeněk Tréšek. Ocenění za nejlepší kolekci komentuje Eliška Becková: „Jsem velmi nadšená a šťastná! Ročník 2018 nebyl úplně nejsnadnější, takže si tohoto krásného ocenění velmi vážíme a děkujeme za něj.“ Ing. Tréšek dodává: „Velký dík patří celému týmu vinařství, který i v novém složení potvrdil, že umí vyrobit vína, která se směle zařadí mezi tuzemskou špičku.“
Poslední srpnové dny jsou pro Vinařství Volařík velmi úspěšné – v minulém týdnu získalo titul Šampion bílých vín ve Vinaři roku 2019 a z Národní soutěže vín 2019 má dva vítěze kategorie a osm zlatých medailí za Mikulovskou podoblast.
Vinařství Volařík obhospodařuje 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti a soustředí se na výrobu tichých bílých vín, zejména na odrůdu Ryzlink vlašský, rýnský a Pálavu. Nabídku doplňují Sekty Volařík, mošty a vína rosé. Vinařství je členem Aliance vinařů V8, spolku vinařů Dunajovské kopce, VOC Mikulov a VOC Pálava.

Redakce Gastro&Hotel