Z mezinárodní soutěže vín Weinparade Poysdorf 2015 si vína z Vinařství Na Soutoku Karel Průša odváží titul Šampion za Českou republiku.

Titul šampion se uděluje za celkově nejlepší průměrný počet bodů za všechny vystavované vzorky. Z pěti vín, dodaných do soutěže, jsme získali 4 zlaté medaile za Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon a Rivaner, a 1 stříbrnou medaili za Kerner. Soutěže vín Weinparade se letos přitom zúčastnilo kolem 40 vinařských firem z České republiky.

O vinobraní v roce 2014 již byla napsána spousta děsivých zpráv, protože minulý podzim byl pro vinohradníky a vinaře skutečnou noční můrou. Průběh vinobraní, kdy si vinohradníci a vinaři v celé Evropě sáhli na dno svých fyzických i psychických sil, nám stále připomíná, že víno se má dělat především s láskou.

Abychom vyrobili víno nejvyšší kvality, je potřeba do něj vložit nejkvalitnější suroviny a nejlepší péči. Vydat ze sebe naprosté maximum. Že se nám i v tak náročných podmínkách podařilo vytvořit vysoce kvalitní vína, dokazuje právě toto skvělé ocenění z Poysdorfu.

V loňském roce se nám potvrdilo, že opravdu není nevýhodou nemít vlastní vinice. A že je hlavně důležité, zaměřit se výhradně na kvalitu výsledného vína. Hrozny nakupujeme od nejlepších a prověřených vinohradníků z celé Moravy a surovinu si pečlivě vybíráme.

Vytvořili jsme tak naprosto unikátní projekt – vína ze všech čtyř vinařských podoblastí Moravy v jedné kolekci vín.

Když pomineme vliv počasí na úrodu, je naší základní filosofií vyrábět víno z těch hroznů a odrůd, které mají v určité oblasti nejlepší podmínky. Nakupujeme hrozny pro Sauvignon a Tramín ze Znojma – Kraví hory, burgundské odrůdy ze Slovácka, modré hrozny z modrých hor (Velkopavlovicko), Ryzlink rýnský a Kerner z Bzenecka, Ryzlink vlašský a do budoucna i Pálavu z Mikulovska.

Více o vinařství a našem víně najdete zde: www.nasoutoku.cz

Zdroj: protext.cz