Vína slavného vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite

autor: | Bře 5, 2017 | Gastro & Drinks | 0 komentářů

Tipy společnosti Global Wines na vína slavného vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. 

Château Peyre-Lebade, Cru Bourgeois 

Červené cuveé z francouzské oblasti Bordeaux vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. Jílovito-vápencové podloží dominuje všem 55 ha vinic. Víno zraje 12-16 měsíců v dubových sudech. Má ovocnou vůni s tóny koření a tmavého ovoce jako třešní, černého rybízu a švestek. Po jemném začátku se chuť prezentuje plným tělem a pevnými tříslovinami s dlouhým ovocným závěrem. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 525 Kč.

Los Vascos Chardonnay

Chilské bílé víno odrůdy Chardonnay z produkce Barona Rothschilda, které svojí svěžestí vyniká v dnešní masivní škále chilských vín. Víno má komplexní vůní po exotickém ovoci jako ananas, banány a grapefruit, a jeho chuť je díky dostatku kyselin velice svěží, ve středně plném těle je delikátně zakomponovaný tón vanilky. Aroma připomíná ovoce se špetkou pepře. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 279 Kč.

Los Vascos Cabernet Sauvignon

Chilské červené víno vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. Klasický, elegantní a typický Cabernet Sauvignon s jemným tónem dřeva, vanilky, s bujnou ovocností a kořeněným aroma. Má sametově hebkou a příjemnou ovocnou chuť. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 279 Kč.

Text i foto: global-wines.cz