Zda letos přijede svatý Martin na bílém koni, zatím není jisté. V Pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy však v předvečer svátku svatého Martina zaručeně nebude chybět bílý kozel!

Velkopopovický pivovar v sobotu 9. a v neděli 10. listopadu provoní husička, na prohlídkové trase pivovaru se pouze během tohoto víkendu setkáte s bílým kozlem Oldou, okusíte husí paštiku a užijete si degustaci zdejších výtečných piv. V sobotu dopoledne (mezi 8 až 12 hodinou) se navíc přímo před pivovarem uskuteční Ringhofferovy trhy s prodejem dobrot od místních farmářů.
Během speciálních svatomartinských prohlídek se dozvíte mnoho zajímavého o bohaté historii pivovaru, seznámíte se s výrobou piva a surovinami, které se pro velkopopovické pivo používají, uvidíte stáčírnu lahví a sudů či expozici pivních obalů. Na varně se bude ochutnávat Mistrův ležák a v pivovarských sklepích vám načepují nefiltrovaného světlého nebo černého Velkopopovického Kozla. Prohlídky se konají v sobotu i v neděli v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Pak už jen stačí zamířit do sousední restaurace Kozlovna na stylové svatomartinské menu a zážitek ze svátečního pivovaru bude dokonalý! (Menu není zahrnuto v ceně prohlídky pivovaru. V případě zájmu o rezervaci míst v Kozlovně na svatomartinskou husu kontaktujte: petra.faktorova@restauracevelkepopovice.cz.)