Verbatim představuje LED zdroje s výjimečným podáním barev a světelným tokem pro použití v obchodech, restauracích a hotelech, jako náhrada za halogenové osvětlení

autor: | Říj 1, 2012 | Novinky z Gastronomie

Verbatim představil řadu špičkových LED zdrojů pro profesionální použití, určených k nahrazení halogenového osvětlení, zejména v;obchodech, restauracích a hotelech. Nejnovější energeticky úsporné LED bodové reflektory společnosti Verbatim poskytují zákazníkům vynikající podání barev.

Jsou vyráběny s;indexem podání barev (CRI) v;minimální výši 95 a širokým spektrem barevné teploty v;rozmezí od 2700 do 4000 K. Vysoká hodnota CRI u LED zdrojů zajištuje, že barvy a tóny pleti vypadají co nejpřirozeněji, téměř identicky jako při; běžném denním světle.

LED zdroje PAR16 GU10 dodávající “teple bílou” barevnou teplotu 2700 K, jsou k dispozici ve verzích 6 W a 8,5 W jako náhrada 35W a 50W halogenové žárovky. Jsou ideální pro použití v hotelech, restauracích, muzeích a konferenčních centrech, ale také v;domácnostech: na schodištích, chodbách nebo v kuchyních. LED zdroj 14.5W PAR30 E27 nahrazuje 75W halogenovou žárovku obvykle používanou ve výkladních skříních obchodů, v showroomech a jiných vystavovacích plochách. Se svou “neutrálně bílou” barevnou teplotou 4000 K nabízí LED zdroj světelný tok 680 lumenů a vytváří barevně jednolité osvětlení.

“Nové LED zdroje s;vysokými hodnotami CRI přinášejí našim profesionálním zákazníkům větší možnost výběru. Ti požadují totiž velmi přesné a reálné zobrazení barev ve srovnání s konvenčními halogenovými žárovkami,” vysvětluje Jeanine Chrobák-Kando, Business Development Manager, LED Verbatim EMEA. “Pomocí bodového osvětlení s vysokým CRI kombinovaného s teplými nebo chladnými odstíny můžete navodit požadovanou atmosféru, zvýraznit či přidat intenzitu osvětlení pro konkrétní místa nebo objekty v;obchodech, restauracích či hotelech.”

Součástí profesionální řady Verbatim je také nedávno představný LED zdroj AR111 nabízející výstup 750 lumenů a zkrácený tvar, vhodný pro modernizaci maloobchodních prodejen. Díky úhlu světelného paprsku 25° je ideální volbou pro bodové osvětlení v;obchodech. Verbatim rovněž vyvinul 7W LED zdroj PAR16 GU 10 s;výstupem 370 lumenů jako náhradu za 50W halogenovou žárovkou, vhodný pro zvýrazňující a doplňkové osvětlení.

Stmívatelný 3,5W LED zdroj typu svíčka se světelným tokem 150 lumenů je dalším pozoruhodným přírůstkem do profesionální řady. Díky světelné teplotě 2700 K vyzařuje příjemně tlumené světlo a je ideálním energeticky úsporným řešením pro lustry.

I když je Verbatim znám jako průkopník v ukládání dat, v oblasti osvětlení sahají kořeny této značky více než půlstoletí do minulosti. S podporou odborných znalostí Mitsubishi Chemical Corporation představuje portfolio LED produktů společnosti Verbatim technologii, u které je možné se vždy spolehnout na prvotřídní výkon, kompatibilitu a kvalitu

Verbatim LED zdroje jsou dostupné v on-line obchodu společnosti Verbatim (www.verbatim.com) a prostřednictvím velko- a; maloobchodníků s;elektro produkty.;