V prestižní soutěži Pivex – Pivo roku 2014 uspěla piva z Prazdroje ve většině kategorií

V odborné degustační soutěži pivovarského oboru Zlatý pohár Pivex – Pivo 2014 jednoznačně triumfoval Velkopopovický Kozel 11°. Kromě absolutní ceny Champion si vysloužil také zvláštní ocenění Privilegium 11 v kategorii jedenáctistupňových piv a nejvyšší příčku obsadil i v kategorii světlých ležáků. Druhé místo této kategorie náleží pivu Radegast Premium. V kategorii nealkoholických míchaných piv převládl Birell s příchutí Citron&Granátové jablko na druhém místě, následovaný třetím Birellem Limetka&Malina. V dalších kategoriích uspěl také nealkoholický Birell Světlý, Velkopopovický Kozel Černý a Gambrinus Šťavnatý Grep. Celkově získalo ocenění osm piv z nabídky pivovarů Plzeňského Prazdroje, což je dosud rekordní úspěch.

V rámci galavečera pivovarníků a sladovníků ČR v pondělí 24. února v Kongresovém centru Orea hotelu Voroněž v Brně slavila piva Plzeňského Prazdroje úspěch téměř ve všech hlavních kategoriích. „Za skvělý výsledek samozřejmě považujeme absolutní titul Championa pro Velkopopovického Kozla 11° i další jeho prvenství v jednotlivých kategoriích. Těší nás ale každé ocenění našich piv, včetně úspěchu v kategorii nealkoholické míchané pivo, v níž odborná porota vysoce hodnotila Birell Citron&Granátové jablko a Birell Limetka&Malina,“ sdílí radost Paolo Lanzarotti, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

Z celkem šesti hlavních kategorií – světlé ležáky, světlá výčepní piva, tmavá piva, nealkoholická piva, nízkoalkoholická míchaná piva a nealkoholická míchaná piva – dále porota z portfolia Plzeňského Prazdroje ocenila druhým místem tmavé pivo Velkopopovický Kozel Černý a Birell Světlý jako druhé nejlepší nealkoholické pivo. Oblibu nízkoalkoholického míchaného piva Gambrinus Šťavnatý Grep u veřejnosti stvrdila v soutěži Pivex také odborná porota třetím místem ve své kategorii.