Velikonoční svátky bohaté na české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí scenérie mcelského zámku

autor: | Led 23, 2013 | Novinky z Gastronomie

Chateau Mcely i pro letošní rok chystá tradiční oslavu velikonočních svátků inspirovanou starými českými tradicemi,tak jak jsou v Polabí známé již po staletí. Oslava na bývalém venkovském sídle šlechtické rodiny Thurn-Taxisů, necelou hodinku jízdy z centra Prahy ve směru na Mladou Boleslav, umožní hostům prožít rodinné svátky bez shonu a dlouhých příprav, v pohodlí, teple a v absolutní péči profesionálního týmu.

Šéfkuchař restaurace Piano Nobile (patřící mezi pětici nejlepších restaurací dle Maurerova nezávislého průvodce Grand Restaurant 2013),Honza Štěrba se svým týmem pro hosty připraví velikonoční tříchodové menu a brunch na zámeckém pátiu. Pochutnáte si například na kopřivové nádivce s voňavým domácím uzeným masem, jehněčích delikatesách, domácím rebarborovém koláči či tradičním beránkovi a mazancích.
Pro umocnění zážitku z velikonočních oslav můžete využít speciální balíček v termínu od 29. března do 1. dubna na tři noci za cenu dvou. Kromě ubytování se snídaní je zahrnut blahodárný odpočinek v lázních Mcely Spa při Mcelské aroma masáži, v parní lázni, sauně a venkovní vířivce. Nebude chybět tradiční brunch na Velikonoční pondělí v restauraci Piano Nobile a odpolední šálek čaje či kávy s domácím mazancem. Od pátku do pondělí zažijete bohatý doprovodný program plný zábavy a her včetně ukázek svátečních obyčejů, který bude potěšením a odpočinkem pro dospělé a vyžitím pro jejich ratolesti. Ozývající se jaro po zimě opět odkryje i taje anglického parku, kde na hosty kromě probouzející se přírody a krásných průhledů do kraje, čeká volné užívání kroketu, pétanque, dětského hřiště Pod kopretinou s domečkem Princezny Julinky, přírodní stezky zdraví a koupacího jezírka ke zchlazení po sauně.