Veletrhy Wine Prague 2017 a Fine Food 2017 ve znamení snoubení vína s jídlem

autor: | Dub 10, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Veletrh Wine Prague 2017 navazuje na velký úspěch předchozích ročníků u vystavovatelů i návštěvníků a představí zcela nový partnerský veletrh Fine Food. Přípravy na mezinárodní veletrhy Wine Prague a Fine Food, které proběhnou od 29. do 31. května na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech, pomalu vrcholí.

Wine Prague je pro profesionály, Wine Food je pro výrobce

Zatímco třetí ročník veletrhu Wine Prague představí obchodníkům a profesionálům z oblasti gastronomie rozsáhlý výběr vín od tuzemských i zahraničních vinařů a dovozců, první ročník veletrhu Fine Food je reakcí pořadatelů na potřebu výrobců a dovozců delikates a jiných potravin prezentovat své výrobky, jež jsou vhodné k snoubení s vínem.

Veletrhy mají nový koncept

Kromě rozsáhlých možností navázat nové kontakty na trhu s víny tak návštěvníci i vystavovatelé dostanou novou možnost vytváření obchodních kontaktů i ve světě potravin a delikates. Nový koncept veletrhu, jejž organizátoři dosáhli získáním nové, nejmodernější haly letňanského výstaviště letos zásadně optimalizuje logistiku na veletrhu. Celé dění bude probíhat ve dvou halách a jedné samostatné určené pro Fine Food. Díky této změně se návštěvníci dočkají většího a zároveň kompaktnějšího prostoru s menšími vzdálenostmi mezi jednotlivými výstavními stánky. To jim ušetří nejen drahocenný čas, ale i kroky.

Je na co navazovat

Novým uspořádáním a celkovým navýšením veletržní plochy organizátoři reagují na úspěšný druhý ročník. Třídenní událost v roce 2016 hostila 383 vinařů a obchodníků s vínem. Zúčastnilo se jí 8 950 návštěvníků, což je oproti předchozímu ročníku nárůst o 71 %, čímž byla naplněna prognóza největší vinařské akce roku. Výstaviště PVA Expo Praha Letňany tak na ploše 6 800 m2 patřilo tuzemským i zahraničním vinařům z ČR, distributorům vína, a hlavně návštěvníkům z oblasti HORECA, odborné veřejnosti a privátním zákazníkům.

Seznamy hostů se finalizují

V současné době pořadatelé finalizují seznamy vystavovatelů. V nejbližší době bude zveřejněn bohatý doprovodný program degustací a odborných přednášek a návštěvníci se mají opět na co těšit. Aktuality z příprav veletrhu a praktické informace pro návštěvníky i vystavovatele jsou k dispozici na webových stránkách www.wineprague.com.