Veletrh vín a destilátu VINITALY

Nejvýznamnější italský veletrh vína a destilátů – Vinitaly se chystá na 53. ročník. Ten proběhne ve dnech 7. – 10. dubna v italské Veroně. Výrobcům, distributorům, restauratérům ale i všem milovníkům vína se naskýtá příležitost ochutnat tisíce vzorků z celého světa. Těm budou letos zasvěceny celé dvě haly. Navíc přibydou sekce vín vyráběných v souladu s přírodou a sekce pro designovou prezentaci vína.

Připravte se na inovace ze světa biovín a designu

Jak název napovídá, sekce Organic Hall se bude věnovat výrobě vín v souladu se současnými evropskými předpisy se zaměřením na udržitelnost výroby. Trendem poslední doby je totiž právě produkce vín šetrná k životnímu prostřední. Partnerem je italská federace organického biodynamického zemědělství.

Vinařský trh se kvapem rozvíjí a inovace týkající se produkce vín není to jediné, co současní vinaři sledují. Hned za kvalitou a chuťovou líbivostí vín stojí také vizuální sympatie vinařských produktů. Právě chytlavý marketing bývá klíčem k ulovení zákazníka.

Vinitaly design přináší inspiraci k oslovení spotřebitele prostřednictvím estetiky a vychytávek v oblasti etiket, obalů a doplňků. Ty nejlepší lahve vína, oleje i piva budou oceněny mezinárodní odbornou porotou v rámci obalové soutěže Vinitaly Design International Packaging Competition.

Ochutnejte Kosovo, Maďarsko či Mexiko

Okruh vystavovatelů z tradičních vinařských oblastí jako je Francie, Španělsko či samotná Itálie se letos opět rozroste a také přibydou nové tváře. Premiéru na veletrhu budou mít například vystavovatelé z Maďarska nebo Chorvatska. Návštěvníci budou moci po několika letech ochutnat i vína z Kosova. Kromě vín si mohou zúčastnění vychutnat i rozličné lihoviny z Kuby, Mexika, Kolumbie či dálného východu.

Historickou Veronou se sklenkou v ruce

Během veletrhu také ožije náměstí v historickém centrum města, kde ve dnech 5. – 8. dubna proběhne B2C akce Vinitaly and the City – Vinitaly a město. Na programu budou setkání se zajímavými hosty, hudební vystoupení, nejrůznější mistrovské kurzy věnované vinařskému řemeslu, a především nekonečné ochutnávky vín (www.vinitalyandthecity.com).

K lahodnému moku příjemný doplněk

Součástí Vinitaly je taktéž Enolitech, který se nyní zaměřuje výhradně na výrobní technologie a zařízení v gastronomii. Ve výstavních prostorách proběhne i veletrh Sol & Agrifood, který se zaměřuje na další perlu Itálie – panenské olivové oleje. Zároveň přiblíží pivo a potraviny v horeca sektoru (www.solagrifood.com).

Loňský ročník překvapil

V roce 2018 přilákal veletrh celkem 128 000 návštěvníků ze 143 zemí a 32 000 zahraničních odběratelů. Své produkty zde prezentovalo téměř 4 500 vystavovatelů z celkem 35 zemí na úctyhodné ploše 95 449 m2. Obratem vyprodaná vystavovatelská místa v letošním roce nasvědčují tomu, že loňská hranice návštěvnosti bude pokořena. Díky oblíbenosti veletrhu se také oficiální katalog dočkal 9 jazykových mutací namísto původních tří. Nově si jej přečtete v němčině, francouzštině, španělštině, portugalštině, japonštině a ruštině. Ať už jste odkudkoliv, jste srdečně vítáni!

Více na www.vinitaly.com