Veletrh Ambiente 2017 – to nejlepší pro HoReCa segment

autor: | Led 16, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Ve dnech 10. až 14. února 2017 uvítá veletrh Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem nákupčí z celého světa, a veletržní prostory se tak na pět dní opět stanou barometrem trendů a nákupní platformou s přehlídkou designu a produktů v sektoru spotřebního zboží. Každý si přijde na své, protože veletrh v sobě skrývá hned tři unikátní skupiny pod jednou střechou – Dining, Giving a Living!

Ambiente nabídne výrobky, jak pro gastro provozy, tak pro domácnost

Ambiente je nejvyhledávanějším mezinárodním veletrhem výrobků v oblasti stolování, kuchyně, dárkového a dekorativního zboží, bytových doplňků a zboží pro domácnost obecně, stejně jako módních doplňků, interiérového designu a vybavení a nábytku. Díky unikátnímu rozpětí nabídky produktů nemá ve světě konkurenci. V pěti dnech minulého ročníku, jenž se konal začátkem roku 2016, představilo více než 4 400 vystavovatelů, včetně mnoha českých firem, nové produkty a inovace pro nadcházející sezonu 137 000 odborným návštěvníkům z téměř 150 zemí. Veletrh Ambiente je ve světě známý také svou širokou nabídkou akcí, programů pro mladé designéry i firmy, prezentací trendů a předáváním prestižních cen.

Sekce Living a Dining

Význam veletrhu pro segment HoReCa, především v sekcích Living a Dining, po mnoho let stoupá a výrobci z celého světa zde již tradičně prezentují své produkty. Například v loňském roce představilo svá na míru šitá řešení pro hotely a restaurace kolem 270 vystavovatelů. Nákupčí si zde mohou prohlédnout širokou škálu produktů a získat inspiraci pro své produktové nabídky. „Na veletrhu se stále více soustřeďují lidé z našeho klíčového segmentu, z naší cílové skupiny hotelů a restaurací. Ambiente je navíc jediný veletrh na světě, kde se přestavují nejnovější trendy v oblasti stolování a aranžování tabulí. Pro mne je to stálice v kalendáři veletrhů a výstav,“ říká Andrea Tauber, ředitelka divize mezinárodního obchodu společnosti Schonwald. Z tohoto důvodu připravila společnost Messe Frankfurt pro ročník 2017 speciální „Management Report“, který poskytuje detailní pohled na možnosti a nevyužitý potenciál segmentu HoReCa. Značný důraz je kladen na kvalitu výrobků a očekáván je i špičkový a pro návštěvníka atraktivní design, pro který je veletrh Ambiente často velkou inspirací. Trendy, jež se na veletrhu tradičně představí, mohou být vodítkem pro kompletaci objednávek přímo na místě. Výhodou tohoto způsobu nakupování je jednoznačně možnost posoudit kvalitu produktů všemi smysly. Výrobky segmentu HoReCa nepřehlédnete, lze je snadno rozpoznat podle speciálního loga.

Současné trendy na Ambiente

Ambiente je ale také velkou přehlídkou trendů – Trend Show – jejíž hlavním tématem se stalo motto „Inspirující udržitelnost“. Studio bora.herke.palmisano představí současné trendy inspirované vývojem módy, umění designu a architektury pomocí čtyř originálních scénářů: „Delicate Structures“ čerpají inspiraci z přírody, „Honest Materials“ a jejich řemeslné zpracování přispívá k udržení tradic, „Jumbled Patterns“ vybízejí ke svobodnému využití fantazie a „Notable Shapes“ se vracejí k eleganci a jasným siluetám. V reakci na rostoucí potřebu udržitelnosti produktů je k vidění i speciální přehlídka zaměřená na etický styl a výrobu v souladu se zásadami etické produkce. Prezentace těchto výrobků na veletrhu je rozdělena do čtyř kategorií – „materiály přátelské k životnímu prostředí“, „společensky přijatelná produkce“, „recyklovaný design“ a „rukodělná výroba“. Stejně zaměřené jsou pro letošní rok i oblíbené sekce „Talents“ a „Next“, ve kterých v rámci propagačních programů každoročně naleznete nové a originální nápady mladých a začínajících designérů.

Partnerskou zemí pro rok 2017 je Velká Británie. Po loňské italské trikoloře tak nad veletržními prostorami zavlaje vlajka Spojeného království a k vidění bude především rozsáhlá přehlídka zboží britských výrobců. Kurátorkou výstavy je designérka Janice Kirkpatrick, známá britská grafička a produktová designérka původem ze Skotska.

Více informaci naleznete na webových stránkách www.ambiente.messefrankfurt.com.