Rodina letních perlivých drinků se úspěšně rozrůstá o nového ambiciózního člena. Šťavnatý Graper pochází ze sklepů rodinného Vinařství Velké Bílovice, které se nebojí zkoumat nové trendy a přetvářet je podle svých pravidel. Myšlenka vytvořit opravdu kvalitní nápoj z vína a přírodních ovocných šťáv vznikla už v roce 2016. Na svět drink ale přichází právě teď, kdy se podařilo ho dotáhnout do dokonalé podoby jak chuťově, tak designem balení.

Co a kdo stojí za kvalitou Graperu?

Chuť jemně perlivého a nízkoalhokolického nápoje je tvořena jenom vínem a přírodními ovocnými šťávami. Nenajdete v něm žádné konzervanty, barviva ani umělá sladidla. Drink je totiž stabilizován šetrnou pasterací, dosycen je oxidem uhličitým.

Mottem celého procesu bylo získat “nápoj pro mladé tvořený mladými lidmi”. Proto na jeho vývoji spolupracovalo také VUT v Brně. Strojní inženýři pomohli s řešením obalu, podnikatelská fakulta s marketingovým průzkumem a fakulta chemická s technologií zpracování a celou recepturou nápoje. Následovalo testování, ochutnávky a užitný vzor pro celou technologii výroby byl na světě.

Graper se vyrábí ve třech příchutích, které osloví chuťové buňky každého zákazníka. Maximálně osvěžující​Citron s příchutí grapefruitu, hravá Aronie s příchutí lesní jahody i delikátní Hrozen s příchutí bezového květu si zaručeně najdou své příznivce.

Kde se vzal název, design a proč právě plechovka

Graper svým názvem jasně odkazuje ke svému původu z hroznů. Víno i ostatní ingredience jsou zpracovány velmi šetrně, aby si uchovaly maximum přirozené chuti. Design obalu si vzali do péče renomovaní designéři ze studia Fiala & Šebek Visual Communications. Na plechovce o objemu 250 ml vás zaujme kromě elegantního vzhledu i snadné použití a možnost rychlého vychlazení drinku na optimální teplotu. Logo i obal má Vinařství Velké Bílovice chráněno ochrannou známkou.

Výroba se neobešla bez kapky dramatu

Na trh vstupuje Graper 12. července, i když už na něj měl nakročeno mnohem dřív. Jarní uvedení nápoje ale zdržela proticovidová opatření, kvůli kterým se zpozdila jak výroba plechovek, tak jejich plnění. Samotná výroba probíhá v nejpřísnějších hygienických podmínkách, klademe důraz na kvalitu.

Kde můžete Graper koupit?

Nápoj je už nyní dostupný jak přímo v samotném Vinařství Velké Bílovice, tak v jeho
e-shopu a síti vinoték. Síť dalších prodejců se bude rozrůstat každým dnem, což můžete už teď sledovat na sociálních sítích a webu Graperu. Pod marketingovou kampaní na YouTube a sociálních sítích je podepsaná společnost Runway Production s.r.o., se kterou bude vinařství spolupracovat na celé řadě zajímavých akcí, které by vám neměly uniknout.

Doporučená MOC: 35 Kč/plechovka

Facebook:
@Grapercz

Instagram:
#graperdrink

YouTube:
channel Graper

Redakce Gastro&Hotel