V Mikulově se mohou těšit na dny růžových vín

autor: | Kvě 31, 2011 | Novinky z Gastronomie

Už podruhé bude Mikulov patřit moravským a českým růžovým vínům. V atraktivních prostorách zámecké terasy mikulovského zámku proběhnou 3. a 4. června Dny růžových vín.

Návštěvníkům se představí více než třicet vzorků tuzemských rosé. Vstupné na akci bude zdarma. Lidé zaplatí pouze symbolickou částku za ochutnávku vybraných vín. Dny růžových vín volně navazují na Svátek růžových vín, který proběhl 1. května na pražské Svatováclavské vinici.

Akce je nedílnou součástí kampaně Růžové.cz, která propaguje moravská a česká růžový vína. Iniciátorem kampaně je Vinařský fond ČR. „Naším cílem je představit široké veřejnosti špičková růžová vína z domácí produkce v atraktivním prostředí a tím zámek Mikulov zajisté je. Chceme, aby lidé měli možnost nahlédnout do pestrého světa vůní, barev a chutí, kterými se naše růžová vína pyšní a aby se sami mohli přesvědčit o jejich kvalitě,“ říká o Dnech růžových vín Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu ČR.

V Mikulově se budou Dny růžových vín konat souběžně s druhým ročníkem Mikulov Gourmet Festivalu 2011. V rámci Dnů růžových vín si budou moci návštěvníci vybírat z 32 vzorků tuzemských rosé. Chybět nebudou ani letní růžové drinky připravené z růžových vín, pramenité vody Rajec a dalších ingrediencí.

Otevřeno bude v pátek i v sobotu vždy od 13 do 19 hodin. Vstupné je zdarma. Lidé si mohou u vstupu půjčit sklenici na rosé za vratných 50,- Kč. Jeden degustační vzorek pak bude stát 10,- Kč. Více informací najdete na webu: www.ruzove.cz.

Dny růžových vín 2011

Termín: 3. – 4. června 2011

Čas: vždy od 13:00 do 19:00

Místo konání: zámek Mikulov, zámecká terasa