S příchodem chladných dní a s blížícími se svátky je tu zase prostor pro portské víno. Odpočiňte si od předvánočního shonu a vychutnejte si portugalské portské víno Graham’s, které vás skvěle naladí na vánoční pohodu. Portské víno může být také skvělým vánočním dárkem.

Portská vína Graham’s mají již skoro 200letou rodinnou tradici, která se předává z generace na generaci. Díky spojení zkušeností rodiny Graham a Symington jsou tato portská vína uznávaná a oceňovaná po celém světě. Díky lpění na kvalitě, zachování ručního sběru hroznů a mnoha letem zkušeností produkuje Graham’s jedinečná luxusní a prémiová portská vína. Portské víno je přirozeně sladké s 90 – 100 g cukru na litr, obsahující 20 % alkoholu. Ručně sbírané plody jsou zpracovávány jak tradiční, tak moderní metodou a následně prochází fermentací. Dále dochází k fortifikaci s neutrálním vinným destilátem. Vína Graham’s jsou stařena hlavně v dubových sudech a některé starší ročníky dozrávají v lahvích. Díky tomu získávají výjimečnou plnost a jsou tak perfektně vybalancovaná a elegantní.

Graham’s Port Wine Ruby

Portské víno s plným tělem a zároveň s atraktivní svěžestí šťavnatého ovoce. Plní se do láhví ještě jako relativně mladé víno, aby se zachoval jeho výrazný ovocný charakter. Graham’s Ruby je portské pro každodenní pití. Hluboká rubínová barva se snoubí s vůněmi zralého červeného ovoce, ostružin a borůvek. Na patře vyniknou i šťavnaté tóny tmavých až černých třešní s velmi intenzivním finále.

Graham’s Port Wine Ruby seženete na www.1er.cz za cenu 315 Kč.

Graham’s Port Wine Tawny

Toto plné červené portské víno dostává specifickou rubínovou barvu díky klasickým portugalským vyzrálým odrůdám Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roris a Tinta Barroca. Zamilujete si specifickou vůni dřeva, nakládaného ovoce a koření. Toto relativně mladé víno, které zraje v dubových sudech po dobu 2 až 3 let má plnou sladší chuť s tóny vanilky a pomeranče.

Jedinečné portské víno Graham’s Tawny zakoupíte na www.1er.cz za cenu 315 Kč.

Graham’s Port Wine White

Bílé portské Graham’s se vyrábí pouze z bílých hroznů tradičních portugalských odrůd z údolí řeky Douro, jako jsou Códega, Malvasia Fina, Robigato a Viosinho. Způsob výroby je obdobný jako u dalších portských vín Graham’s. Má velmi působivou, delikátní vůni hroznů a mandlí a nádhernou nazlátlou barvu. Podává se vychlazené, aby vynikly svěží ovocné tóny, a dá se pít jako aperitiv, právě tak jako podávat s lehčími dezerty.

Bílé portské víno Graham’s pořídíte na stránkách www.1er.cz za cenu 315 Kč.