UPS BUDE DODÁVAT SVĚTU NEJLEPŠÍ EVROPSKÁ VÍNA

autor: | Srp 1, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Společnost UPS (NYSE: UPS) rozšiřuje své přepravní služby u alkoholu, vína a piva zaměřené na spotřebitele na celém světě. S využitím některé z přepravních služeb UPS Express™ nebo Standard® [1] si mohou znalci vína nechat své oblíbené kartony vína poslat domů přímo z vinice.

Čína bude v nejbližších letech víno intenzivně dovážet

Podle letošní globální studie VINEXPO/IWSR Global Study 2015-2020 se v rozmezí let 2016 až 2020 očekává téměř 80% nárůst dovozu vína do Číny. Ten je součástí celkového očekávaného růstu dovozu ve výši téměř 13 % pro celý asijsko-tichomořský region. V Itálii, Francii a Španělsku se vypěstuje 50 procent světové produkce vína, proto rostoucí spotřeba na trzích mimo Evropu představuje příležitost k dalšímu růstu i přes klesající spotřebu vína v Evropě.[2]

Prioritou je čas a garance dodávky

„Naší prioritou je zajistit, aby naši zákazníci, ať už spotřebitelé, drobní producenti vína, či představitelé obchodů s vínem, obdrželi své víno v požadovaném čase na určené místo a s garancí kvality, kterou zajišťuje přepravní služba UPS,“ uvedl Nando Cesarone, prezident společnosti UPS Europe.

Po Evropě i do Asie

Společnost UPS nabízí přepravní službu spojenou s vývozem vína z vybraných zemí Evropské unie s doručením přímo zákazníkovi v Číně, Jižní Koreji a Japonsku a nyní také v Dominikánské republice, Hongkongu, Indii, Jižní Africe, Kanadě, Macau, Singapuru, Švýcarsku a Thajsku a dále na Filipínách, Tchaj-wanu a Novém Zélandu. Služba business-to-consumer zaměřená na koncového zákazníka tak doplňuje již existující přepravní službu business-to-business s celosvětovým pokrytím, a to jak paletovou, tak i balíkovou přepravu.Služby UPS zaměřené na přepravu vína mohou nyní využívat také spotřebitelé v rámci Evropské unie. Oblíbené víno, které objevili na dovolené, si  teď mohou nechat bez obav poslat domů.

U všech destinací společnost UPS nabízí certifikované a bezpečné balení speciálně navržené pro přepravu lahví vína (až 12 lahví na karton pro nešumivé víno a až 6 lahví pro šumivé víno), které lze objednat prostřednictvím call center UPS.

Při odesílání zásilky z Francie a Itálie mohou zákazníci využít také program Customized Declared Value for Wine. Při použití předem schváleného obalu mohou počítat s rychlým vypravením zásilky a její ochranou až do výše 500 EUR, kterou nabízí UPS Capital. Pokud je hodnota zásilky vyšší, mohou si zákazníci zakoupit dodatečné zajištění, a to až do výše celkových maloobchodních nákladů. Zákazníci se mohou spolehnout na to, že jejich víno bezpečně dorazí do místa určení. A pokud by víno bylo z nějakého důvodu během přepravy poškozeno, bude zákazníkovi uhrazena cena vína včetně nákladů na dopravu.

Odesílatel nese odpovědnost za znalost a dodržování všech platných mezinárodních zákonů a předpisů.

Zásilky vína lze doručit do následujících zemí

MIMO EU*

V RÁMCI EU

Argentina Macao Belgie Litva*** Řecko
Čína Mexiko Bulharsko Lotyšsko*** Slovensko***
Dominikánská
republika
Monako Česká republika*** Lucembursko Slovinsko
Filipíny Norsko Dánsko Maďarsko Spojené království
Hongkong Nový Zéland Estonsko*** Malta Španělsko***
Indie** Singapur Finsko Německo*** Švédsko
Japonsko Švýcarsko Francie Nizozemí
Jižní Afrika Thajsko Chorvatsko*** Polsko***
Jižní Korea Tchaj-wan Irsko*** Portugalsko
Kanada** Itálie Rakousko***
Lichtenštejnsko Kypr Rumunsko

 

*) Dovoz je možný pouze z uvedených zemí mimo EU a vybraných zemí EU (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Portugalsko, Řecko).

**) Některé oblasti s omezením.

***) Přímý dovoz vína spotřebiteli je povolen pouze z jiných zemí EU.

Společnost UPS

UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici prostřednictvím Twitteru na @UPS_News.

[1] Pouze v rámci Evropské unie.

[2] Zpráva Mezinárodní organizace pro víno a révu (Organisation Internationale de la Vigne et du Vin, Global State of Conditions Report)