Hennessy odhaluje své savoir faire v nečekané podobě. Uznávaný umělec a výzkumník Refik Anadol byl přizván k pozorování degustační komise při degustování eaux-de-vie, které později vytvoří koňak Hennessy V.S.O.P. Privilège. Během tohoto výjimečného rituálu jim asistovalo zařízení, které zaznamenávalo jejich emoce při vychutnávání. Tato data Refik Anadol přeměnil pomocí 3D data mappingu do barev, tvarů, reliéfů a struktur. Vzniklo tak umělecké dílo, které se reflektovalo do designu limitované edice lahve Hennessy V.S.O.P Privilège.

Uznávaný umělec a výzkumník Refik Anadol byl pozván do historického sídla v Cognacu, aby sledoval degustační komisi při práci. Poprvé v historii Maison Hennessy bylo umělci umožněno zachytit tento rituál a zaznamenat emoce při vychutnávání eaux-de-vie v reálném čase pomocí neurověděckých výzkumných metod a použít shromážděná data k vytvoření originálního uměleckého díla. Losangelský umělec, kterého fascinoval kontrast mezi tradicí předávání savoir faire z generace na generaci s novými možnostmi využití umělé inteligence, vytvořil pomocí nekonvenčního experimentu mistrovské dílo oslavující ikonický blend Hennessy V.S.O.P Privilège.

„V našem řemesle neustále vše klasifikujeme a snažíme se najít přesně ta správná slova, která by vyjádřila naše dojmy a pocity. Všichni jsme netrpělivě očekávali, co nám pomůže technologie objevit,“ uvedl Renaud Fillioux de Gironde, Master Blender Hennessy 8. generace.

Minulost a současnost se spojily v to, co Refik Anadol popisuje jako „zážitek blízké budoucnosti v reálném čase“. Zachycená data Refik Anadol transformoval pomocí 3D data mappingu do barev, tvarů, reliéfu a struktur. Vzniklo tak umělecké dílo, které znázorňuje senzorické dědictví, střežené a předávané po generace v úzkém kruhu Hennessy degustační komise. To, co bylo oku skryté se tak nyní stává viditelným a hmatatelným v poetickém designu limitované edice lahve Hennessy V.S.O.P. Privilège.

O REFIKU ANADOLOVI

Refik Anadol (narozen roku 1985, v Istanbulu v Turecku) je umělec nových médií a průkopník v estetice dat a strojové inteligenci. Klíčovým prvkem v jeho kreativní práci je propojení lidí a strojů, čímž také vytváří hybridní vztah mezi architekturou, mediálním uměním, umělou inteligencí a daty.

O HENNESSY V.S.O.P. PRIVILÈGE

Hennessy V.S.O.P je vyjádřením know-how 8 generací master blenderů. Je tvořen vybranými eaux-de-vie, které zrály převážně v použitých sudech, aby načerpaly lehkou úroveň taninů. Výsledný koňak je tak plný charakteru, s harmonickým aroma vanilky, skořice a toastových tónů, které společně utvářejí hladce bezchybný dojem při vychutnávání. Limitovaná edice Hennessy V.S.O.P Privilège je v České republice od 5.5.2021 k dostání na Alkohol.cz.