Čeští vývojáři společnosti Iterait uvádí na trh inovativní řešení s umělou inteligencí, které v reálném čase analyzuje návštěvníky kamenných prodejen, obchodních center či restaurací.

Inteligentní zařízení s kamerou monitoruje pohyb, určí pohlaví, věk i emoce zákzníků a dobu, po kterou se v prostoru pohybují. Ihned vytvoří přehledné statistiky užitečné pro efektivní cílení reklamních bannerů a kampaní nebo in-store analýzu. Zjištěné údaje jsou plně anonymizované.
Produkt s názvem Vividi používá unikátní technologii, díky níž se data nikam neukládají ani neodesílají, a zaručuje tak jejich maximální zabezpečení. Plně respektuje soukromí zákazníků, neboť pracuje s informacemi, které nelze přiřadit žádné konkrétní osobě. Uživatel má k dispozici pouze výstup v podobě podrobných statistik, které jsou dostupné ve webové aplikaci. Kromě demografických údajů, emocí a délky pobytu zákazníků obsahují i informace o jejich pohybu nebo vytížení daného místa. Zařízení najde využití převážně v cílení offline marketingových kampaních, samoobslužných kioscích nebo retailu.
Vividi rozpozná pohlaví s 98procentní pravděpodobností a průměrná odchylka odhadu věku je méně než tři roky. Emocí aktuálně umí šest – radost, překvapení, neutrální emoce, smutek, strach a hněv. „Na základě poptávky vyvíjíme další funkcionality jako například rozeznávání různých typů a barev oblečení nebo zákazníků s brýlemi či dětskými kočárky. Vlastnosti můžeme uzpůsobit konkrétnímu případu užití,” říká CEO Adam Blažek.
Absolutní zabezpečení dat a soukromí zákazníků zajišťuje technologie Edge AI. „Popularita Edge AI je na vzestupu a do pěti let bude v marketingu nebo u bezpečnostních řešení velkým trendem. Její unikátnost je zejména v tom, že si hardware provádí všechny výpočty uvnitř sebe, takže se nikdo nemusí obávat porušení GDPR ani úniku dat,” vysvětluje vývojář Petr Bělohlávek.
O společnosti
Iterait je česká firma vyvíjející systémy s umělou inteligencí, počítačovým viděním a strojovým učením. Jejich řešení zvyšují efektivitu, produktivitu nebo kvalitu podnikání v různých odvětvích, v současnosti pomáhají ve zdravotnictví, při výrobních procesech nebo v marketingu.