Mezinárodní den mytí rukou, který se slaví 15. října, byl vytvořen Spojenými národy roku 2008, aby zdůraznil důležitost mytí rukou. Každý rok se k této příležitosti pořádají speciální akce a workshopy mytí rukou jsou pořádány po celém světě. Tork se těchto oslav účastní a zdůrazňuje podstatu mytí rukou. K této příležitosti Tork také uvádí, že jedním z nejsnazších a nejlevnějších způsobů, jak snížit množství infekcí, je mytí rukou. Je to jedna z nejefektivnějších a nejdostupnějších metod prevence onemocnění.

Značka Tork nabízí širokou škálu produktů pro hygienu rukou. Nabídka je určená nejen pro obor HoReCa, ale také pro veřejný sektor: kancelářské budovy, nemocnice a školy. Nejnovější produkt, který Tork nabízí, je Tork tekutá alkoholová dezinfekce a Tork gelová alkoholová dezinfekce – alkoholové přípravky, ve formě tekutiny nebo gelu pro hygienickou a chirurgickou dezinfekci rukou pro zdravotnictví a potravinářství. Tyto produkty jsou určené k tomu, aby poskytly nejvyšší úroveň ochrany tam, kde je vyžadována vysoká hygienická disciplína.

tork

„Mytí rukou je základem našeho zdravého života. Je dobře známo, že většina mikroorganismů se přenáší nedostatečnou hygienou rukou. Tudíž ve zdravotnických zařízeních je nepochybně třeba poskytovat adekvátní infrastrukturu, aby mohl zdravotnický personál dodržovat hygienu. Díky produktům Tork  které splňují v konkurenci podobných produktů nejnáročnější světové standardy, je to daleko jednodušší. Školení a osvěta zaměstnanců v oblasti čistých rukou pomáhá zvyšovat povědomí a přitahovat pozornost k tomuto důležitému tématu,“ řekla dermatoložka dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak.

Tork se zavázal se podílet na těchto akcích, které jsou důležité pro jeho misi, a stále rozšiřuje svou nabídku, protože bere v potaz potřeby a požadavky trhu. Rozšiřování informací o důležitosti péče o hygienu rukou na pracovišti je jedním z důležitých úkolů značky Tork.

Další informace najdete na www.tork.cz